środa, 22 maja

Usługa Apple Music Classical została dzisiaj zaktualizowana w App Store i rozszerzyła dostępność usługi poza iPhone’a i Androida teraz również na iPada. W maju Apple wypuścił Apple Music Classical w sklepie Google Play.

Wersja 1.1 aplikacji zawiera interfejs zaprojektowany specjalnie dla większego wyświetlacza iPada, z bocznym paskiem nawigacji i elementami sterującymi odtwarzaniem multimediów u dołu ekranu.

W 2021 roku Apple ogłosił, że kupił usługę strumieniowego przesyłania muzyki klasycznej Primephonic i połączy ją z Apple Music za pośrednictwem nowej aplikacji dedykowanej temu gatunkowi. W marcu firma Apple wypuściła aplikację Apple Music Classical, oferującą samodzielne narzędzie do odkrywania i słuchania muzyki klasycznej.

apple-music-classical-ipad

Aplikacja ‌Apple Music‌ Classical oferuje abonentom ‌Apple Music‌ dostęp do ponad pięciu milionów utworów muzyki klasycznej, w tym nowych, wysokiej jakości wydań, a także do setek wybranych list odtwarzania, tysięcy ekskluzywnych albumów i innych funkcji, takich jak biografie kompozytorów i szczegółowe informacje na temat kluczowych dzieł.

Aplikacja oferuje prostszy interfejs do interakcji z muzyką klasyczną. W przeciwieństwie do istniejącej aplikacji Apple Music, Apple Music Classical umożliwia użytkownikom wyszukiwanie według kompozytora, dzieła, dyrygenta, numeru katalogowego i innych kryteriów. Użytkownicy mogą uzyskać bardziej szczegółowe informacje z notatek redakcyjnych i opisów.

Z czasem dodawane będą coraz bardziej unikalne dzieła. Apple współpracuje z artystami i instytucjami zajmującymi się muzyką klasyczną, oferując ekskluzywne treści i nagrania.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx