niedziela, 21 lipca

Długo wyczekiwana dedykowana aplikacja Apple do słuchania muzyki klasycznej pojawiła się dzisiaj w App Store i jest dostępna w przedsprzedaży przed premierą, która ma nastąpić pod koniec marca.

W 2021 roku Apple ogłosił, że kupuje usługę strumieniowego przesyłania muzyki klasycznej Primephonic i dołączy ją do Apple Music za pośrednictwem nowej aplikacji dedykowanej temu gatunkowi. Aplikacja „‌Apple Music‌ Classical” jest już dostępna w App Store i ma zostać wydana 28 marca. Użytkownicy mogą już teraz zamówić aplikację w przedsprzedaży, aby pobrać ją, gdy tylko będzie dostępna. Jest ona dołączona za darmo w ramach subskrypcji Apple Music lub Apple One.

Apple-Music_classical

Aplikacja oferuje prostszy interfejs do interakcji z muzyką klasyczną. W przeciwieństwie do istniejącej aplikacji ‌Apple Music‌, ‌Apple Music‌ Classical umożliwia użytkownikom wyszukiwanie według kompozytora, utworu, dyrygenta, numeru katalogowego i innych. Użytkownicy mogą uzyskać bardziej szczegółowe informacje z notatek redakcyjnych i opisów.

  • Uzyskaj nieograniczony dostęp do największego katalogu muzyki klasycznej (ponad 5 mln utworów), w którym znajdziesz wszystko — od najnowszych utworów, przez słynne arcydzieła, po materiały dostępne wyłącznie w Apple.
  • Szukaj według kompozytora, utworu, dyrygenta, a nawet numeru katalogowego, aby natychmiast znaleźć konkretne nagrania.
  • Słuchaj w najwyższej jakości dźwięku (nawet 192 kHz/24 bity w formacie Hi-Res Lossless) — tysiące nagrań dostępne są w wersji z dźwiękiem przestrzennym w Dolby Atmos).
  • Korzystaj z kompletnych metadanych, aby dokładnie wiedzieć, czego i kogo słuchasz.
  • Ucz się podczas słuchania, korzystając z tysięcy biografii kompozytorów, opisów utworów i innych informacji.
  • Słuchaj za pomocą AirPlay na kompatybilnych urządzeniach bezprzewodowych.

‌Apple Music‌ Classic w momencie premiery będzie działać tylko na urządzeniach z systemem iOS 15.4 lub nowszym. Wkrótce ma się pojawić również wersja aplikacji na Androida. Użytkownicy mogą śledzić wiadomości i aktualizacje dotyczące ‌Apple Music‌ Classical na nowym koncie @appleclassical na Twitterze.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Michał
Michał
1 rok temu

Zadziwia mnie jak Apple z jednej strony dla o melomanów i miłośników muzyki klasycznej a z drugiej strony robi wszystko, żeby sobie tej muzyki nie posłuchać na domowym stereo w dobrej jakości…

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx