poniedziałek, 15 kwietnia

Apple wypuścił dziś swoją aplikację Apple Music Classical na Androida w sklepie Google Play rozszerzając swoją ofertę muzyki klasycznej poza iPhone’a.

Podobnie jak Apple Music na Androida, aplikacja Apple Music Classical na Androida w dużej mierze odzwierciedla wygląd swojego odpowiednika na iOS. Warto zauważyć, że aplikacja ‌Apple Music‌ Classical na Androida pojawia się, zanim Apple udostępnił aplikację na iPada lub Maca.

W 2021 roku Apple ogłosił, że kupiła usługę strumieniowego przesyłania muzyki klasycznej Primephonic i połączy ją z Apple Music za pośrednictwem nowej aplikacji dedykowanej temu gatunkowi. W marcu firma Apple uruchomiła usługę „Apple Music‌ Classical”, oferującą niezależne możliwości do odkrywania i słuchania muzyki klasycznej.

Aplikacja ‌Apple Music‌ Classical oferuje subskrybentom ‌Apple Music‌ dostęp do ponad pięciu milionów utworów muzyki klasycznej, w tym nowych wydań wysokiej jakości, wraz z setkami wyselekcjonowanych list odtwarzania, tysiącami ekskluzywnych albumów i innych funkcji, takich jak biografie kompozytorów i szczegółowe informacje na temat kluczowych utworów.

Aplikacja oferuje prostszy interfejs do interakcji z muzyką klasyczną. W przeciwieństwie do istniejącej aplikacji ‌Apple Music‌, ‌Apple Music‌ Classical umożliwia użytkownikom wyszukiwanie według kompozytora, utworu, dyrygenta, numeru katalogowego i innych. Użytkownicy mogą uzyskać bardziej szczegółowe informacje z notatek redakcyjnych i opisów.

Aplikacja ‌Apple Music‌ Classical na Androida jest już dostępna w sklepie Google Play. Aby korzystać z aplikacji, użytkownicy muszą mieć subskrypcję Apple Music lub Apple One.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx