czwartek, 23 maja

Apple oficjalnie ogłosił, że zakupił usługę strumieniowania muzyki klasycznej Primephonic i zamierza połączyć ją z Apple Music.

Primephonic oferuje „wyjątkowe wrażenia słuchowe” z funkcją wyszukiwania i przeglądania zoptymalizowaną pod kątem muzyki klasycznej o najwyższej jakości a także starannie dobrane rekomendacje oraz obszerne szczegóły kontekstowe dotyczące repertuaru i nagrań.

„Kochamy i szanujemy muzykę klasyczną, a Primephonic stał się ulubieńcem fanów i entuzjastów muzyki klasycznej” – powiedział Oliver Schusser, wiceprezes Apple Music i Beats. „Wspólnie wprowadzamy do Apple Music nowe, wspaniałe funkcje muzyki klasycznej, a w niedalekiej przyszłości zapewnimy dedykowane doznania muzyki klasycznej, które będą naprawdę najlepsze na świecie”.

Apple twierdzi, że wraz z zakupem Primephonic abonenci Apple Music będą mieli lepsze wrażenia z muzyki klasycznej. Zacznie się to od list odtwarzania Primephonic i treści audio, a w nadchodzących miesiącach Apple zaoferuje dedykowane rozwiązania Primephonic z ulepszonymi możliwościami przeglądania i wyszukiwania według kompozytora i repertuaru, lepszymi metadanymi muzyki klasycznej i nie tylko.

Primephonic zostanie wyłączony od 7 września i nie będzie już dostępny dla nowych subskrybentów. W przyszłym roku Apple zapowiada również wydanie dedykowanej aplikacji do muzyki klasycznej, która połączy klasyczny interfejs użytkownika Primephonic z dodatkowymi funkcjami.

Obecni abonenci Primephonic otrzymają sześciomiesięczny dostęp do Apple Music za darmo z dostępem do setek tysięcy klasycznych albumów obsługujących dźwięk bezstratny i przestrzenny.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx