niedziela, 26 maja
Świetne wieści dla użytkowników iPhone’ów i iPadów! Choć na razie tych nie w Polsce. Od dziś w wybranych hotelach sieci IHG Hotels & Resorts w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Meksyku można bezprzewodowo przesyłać strumieniowo filmy, muzykę i zdjęcia z urządzenia na telewizor w pokoju hotelowym za pomocą AirPlay.

Funkcja działa już między innymi w wybranych hotelach Holiday Inn, Kimpton, Hotel Indigo, Candlewood Suites, Staybridge Suites, Atwell Suites, InterContinental, Crowne Plaza i Avid.
Apple informuje, że IHG udostępniło AirPlay do tej pory w ponad 60 hotelach, a kolejne obiekty będą obsługiwać tę funkcję „w ciągu najbliższych miesięcy”.
Aby nawiązać połączenie AirPlay, wystarczy zeskanować unikalny kod QR na telewizorze w pokoju hotelowym. Następnie można bezprzewodowo przesyłać strumieniowo treści z iPhone’a lub iPada na telewizor. Po sparowaniu urządzenie automatycznie połączy się również z hotelową siecią Wi-Fi. Do działania funkcji jest wymagany system iOS 17.3 lub iPadOS 17.3 lub nowszy.
Oprócz serwisów takich jak Apple TV+ i Apple Music, AirPlay na telewizorach hotelowych działa również z Apple Arcade.
Apple podkreślił prywatność i bezpieczeństwo funkcji AirPlay. Po wymeldowaniu gościa z hotelu, firma zapewnia, że jego połączenie z telewizorem zostanie usunięte, uniemożliwiając dostęp do aktywności użytkownika przyszłym gościom i personelowi hotelu.
Apple po raz pierwszy ogłosił tę funkcję na konferencji WWDC 2023 w czerwcu ubiegłego roku, we współpracy z firmą LG. Google już oferuje podobną funkcję przesyłania strumieniowego Chromecast na wielu hotelowych telewizorach, która działa zarówno z iPhone’ami, jak i urządzeniami z Androidem. Apple ma więc sporo do nadrobienia w tej kwestii, ale obsługa AirPlay jest z pewnością przydatnym dodatkiem dla użytkowników iPhone’ów.
Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx