środa, 22 maja

Według Rossa Younga, CEO firmy badawczej Display Supply Chain Consultants, zapowiadany w wielu plotkach 12.9-calowy iPad Air, którego premiera spodziewana jest w maju, zostanie wyposażony w ekran mini-LED, podobnie jak obecny 12.9-calowy iPad Pro.

Istniejący, 10.9-calowy iPad Air posiada standardowy panel LCD, a przejście na technologię mini-LED w przypadku większego, 12.9-calowego modelu zapewni lepszą jasność dla treści HDR, głębszą czerń i inne ulepszenia.

Young ujawnił tę informację w poście udostępnionym na platformie społecznościowej X. Stwierdził, że 12.9-calowy iPad Air będzie wykorzystywał nadwyżki paneli mini-LED z 12.9-calowego iPada Pro, a ponadto podkreślił niższe zużycie energii jako kolejną tego zaletę.

Biorąc pod uwagę, że Apple nie posiada zapasów 10.9-calowych paneli mini-LED, prawdopodobnie mniejszy iPad Air nadal będzie wyposażony w panel LCD.

Tymczasem powszechnie oczekuje się, że kolejne modele iPada Pro przejdą na wyświetlacze OLED, które wyeliminują podświetlenie, umożliwiając wyższy kontrast z prawdziwą czernią i zapewniając inne ulepszenia w porównaniu do technologii LCD i mini-LED. Nowe modele iPada Pro również mają zostać zaprezentowane w maju.

Ross Young ma dobrą przeszłość w kwestii plotek dotyczących wyświetlaczy Apple, więc ta informacja na temat iPada Air jest prawdopodobnie bardzo możliwa.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx