czwartek, 23 maja

LG Electronics będzie jednym z pierwszych producentów telewizorów, który wprowadzi rozszerzenie Apple AirPlay, dzięki któremu Apple zapewni łatwy dostęp do telewizorów w pokojach hotelowych.

W komunikacie prasowym firma LG poinformowała, że jeszcze w tym roku wprowadzi telewizory LG Pro:Centric Smart Hotel z wbudowaną technologią AirPlay.

„To duży postęp w dziedzinie rozrywki w pokoju w branży turystycznej i hotelarskiej, który podkreśla, jak uważnie wsłuchujemy się w potrzeby konsumentów, którzy coraz częściej domagają się łatwego dostępu do swoich osobistych opcji multimedialnych na większym ekranie, gdziekolwiek się znajdują” powiedział Michael Kosla, wiceprezes LG Business Solutions ds. hotelarstwa. „Hotele, które oferują tę funkcję, od razu zyskają przewagę u podróżnych korzystających z urządzeń Apple, zwiększając zadowolenie gości, a jednocześnie realnie wyróżniając się na tle lokalnej konkurencji”.

Firma LG współpracowała z Apple nad stworzeniem łatwego w użyciu rozwiązania AirPlay. Użytkownicy iPhone’a będą mogli zeskanować kod QR, aby uzyskać dostęp do AirPlay, umożliwiający im bezpieczne odtwarzanie treści z iPhone’a lub iPada na telewizorze w pokoju hotelowym bez potrzeby stosowania dodatkowego sprzętu. LG twierdzi, że AirPlay będzie działać na telewizorach, które wypuszczą w tym roku, a także na „modelach z ostatniego roku”.

Apple na WWDC powiedział, że współpracuje z wybranymi hotelami, aby wprowadzić AirPlay do obsługiwanych telewizorów. IHG Hotels & Resorts, która obsługuje 6000 lokalizacji na całym świecie, będzie jedną z pierwszych firm obsługujących AirPlay w swoich hotelach.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx