sobota, 13 kwietnia

Jak informuje agencja ReutersApple przeniesie jedną czwartą całej linii produkcyjnej iPhone’a do Indii do roku 2025 roku, ponieważ zamierza zdywersyfikować swój łańcuch dostaw.

Apple już teraz produkuje niektóre modele iPhonów w Indiach, w tym iPhone’a 13, a wkrótce iPhone’a 14. Łańcuch dostaw Apple nadal jest mocno skoncentrowany w Chinach, ale firma poczyniła starania, aby przenieść dostawców i linie produkcyjne gdzie indziej.

Analitycy JP Morgan uważają, że do końca 2022 roku 5% produkcji iPhone’a 14 zostanie przeniesione do Indii, a znacząca zmiana nastąpi trzy lata później. Oprócz przeniesienia 25% produkcji iPhone’ów do Indii do 2025 roku analitycy spodziewają się, że Apple przeniesie 25% innych linii produktowych poza Chiny, w tym AirPods, Mac, Apple Watch i iPada.

Dostawcy Apple, w tym Foxconn, od kilku lat dużo zainwestowali w Indiach w infrastrukturę łańcucha dostaw, fabryki i szkolenia. Oczekuje się, że Apple rozpocznie produkcję modeli iPhone 14 w Indiach w nadchodzących tygodniach, jednak firma stara się zachować swoje plany w sekrecie.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx