sobota, 15 czerwca

Apple w trzeciej wersji beta systemu iOS 17.1 poprawił funkcjonalność przycisku akcji, aby zapobiec uruchamianiu niektórych działań, gdy iPhone znajduje się w kieszeni lub torbie. Funkcje aparatu, latarki, notatki głosowej, ostrości i lupy nie będą już aktywowane po naciśnięciu przycisku akcji, jeśli iPhone jest schowany w kieszeni.

Czynności, które warto uruchamiać w kieszeni, takie jak funkcja wyciszenia i skrótów, można nadal aktywować, gdy iPhone znajduje się w kieszeni, poprzez długie naciśnięcie przycisku akcji, ale inne funkcje są wyłączone.

We wcześniejszych wersjach iOS 17 i iOS 17.1 wszystkie funkcje przycisku akcji można było przypadkowo aktywować w kieszeni, powodując szybsze wyczerpywanie się  baterii iPhone’a i powodując niechciane nagrania i zdjęcia.

Chociaż przycisk akcji wymaga długiego naciśnięcia tego przycisku w celu aktywacji, pojawiają się skargi dotyczące jego niezamierzonego uruchomienia, gdy telefon znajduje się w kieszeni. Wprowadzona zmiana zapobiegnie tym przypadkowym uruchamianiem funkcji, których nie można używać, gdy iPhone znajduje się w kieszeni.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Stasiek
Stasiek
8 miesięcy temu

Mi się sam tryb cichy wyłącza, ale to w poprzednim modelu

2
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx