środa, 17 lipca

Apple udostępnił dziś deweloperom drugą wersję Release Candidate (RC) iOS 17.1, kilka dni po udostępnieniu pierwszej wersji RC. Druga wersja Release Candidate jest dostępna tylko dla modeli iPhone 15 i nie można jej pobrać na inne urządzenia.

Zarejestrowani deweloperzy mogą wybrać wersję beta iOS 17.1, otwierając aplikację Ustawienia, przechodząc do sekcji Uaktualnienia, klikając na opcję „Uaktualnienia beta” i włączając ‌iOS 17 lub iPadOS 17‌ Developer Beta. Do pobrania i instalacji bety wymagane jest Apple ID powiązane z kontem dewelopera.

iOS 17.1 dodaje opcję ulubionych dla piosenek, albumów, list odtwarzania, artystów i więcej, a ulubione treści są dodawane do biblioteki i wykorzystywane do sugerowania nowych treści. Oznaczenie jako ulubione można wykonać również z ekranu blokady za pomocą widżetu „Teraz Odtwarzane”. Podczas uruchamiania listy odtwarzania zobaczymy teraz sugestie dotyczące utworów.

Transfery za pomocą AirDrop mogą być realizowane przez internet, więc nie trzeba utrzymywać bliskiej odległości między urządzeniami. Zegarek Apple Watch z watchOS 10.1 może teraz używać NameDrop z iPhone’em działającym na iOS 17.1. Na iPhonie 15 Pro, iOS 17.1 zapewni, że nie uruchomimy przypadkowo aparatu ani latarki w kieszeni.

Inne nowe funkcje obejmują wskaźnik latarki w obszarze dynamicznej wyspy w modelach innych niż iPhone 15 Pro, nowe dzwonki i dźwięki, nowe ustawienia opcji wyświetlacza w trybie czuwania i nie tylko. Na iPadzie aktualizacja dodaje także wsparcie  nowego Apple Pencil USB-C.

Oficjalna premiera iOS 17.1 ma nastąpić w przyszłym tygodniu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx