poniedziałek, 15 kwietnia

Mapy Apple od początku nie były w Polsce traktowane na tyle poważnie, aby mogły stać się mocną konkurencją dla Map Google. To przede wszystkim za spore braki w funkcjonalnościach dla polskich użytkowników. Ale przez ostatnie lata Apple mocno pracuje aby to zmienić.

W weekend na Reddit pojawiły się pierwsze informacje, że Apple zaczął wdrażanie do map informacji o transporcie publicznym w Warszawie. Okazuje się, że nie jest to tylko Warszawa. Okazuje się, że informacje o transporcie publicznym pojawiły się np. również w Poznaniu, a prawdopodobnie również w innych większych miastach.

Choć sama funkcja w Mapach Apple nie jest nowa, to do tej pory nie była dostępna dla polskich użytkowników. Teraz w końcu Apple ma szanse powalczyć z konkurencją w postaci Google czy JakDojade.

Funkcja transportu publicznego działa podobnie jak u konkurencji. Po wpisaniu adresu docelowego, przechodząc do planowania trasy musimy zmienić z menu rozwijalnego opcję „Transport”przechodząc do możliwości zaplanowania trasy z wykorzystaniem dostępnych środków transportu miejskiego, autobusów, tramwajów, metra oraz wszystkie przesiadki pomiędzy nimi. W planowanej trasie jest również doliczany czas dojścia do przystanku, czy przejścia pomiędzy różnymi środkami transportu.

transport-publiczny-mapy-apple

Nie tak dawno do Map Apple została wprowadzona możliwość zgłaszania zdarzeń drogowych, od teraz mamy opcję transportu publicznego. I oby tak dalej. Może trzeba będzie dać Mapom Apple drugą szansę i się do nich przekonać.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx