wtorek, 18 czerwca

Zapewne wielu z Was przydarzyło się przynajmniej raz w życiu „wykąpać” swój telefon. To zawsze tylko chwila nieuwagi a nasz iPhone, iPod czy iPad wypadnie nam z ręki i wpadnie akurat do wody. Wtedy też zamiast rozsądnie myśleć wpadamy najczęściej w panikę, chcąc go natychmiast ratować w obawie przed utraconą zawartością.

Tylko co wtedy robić. Najpierw oczywiście należy wyciągnąć urządzenie z wody najszybciej jak to możliwe. Po drugie, szybko osuszyć, aby zminimalizować czas kontaktu z wodą. Po trzecie, umieścić go w materiale pochłaniającym wilgoć aż do całkowitego wyschnięcia. Chodzą plotki, że włożenie urządzenia w suchy ryż spowoduje wyciągnięcie z niego wody. Niestety to tylko plotki i nie polecamy tego sposobu. Wybiegając myślą w przyszłość, można użyć materiałów przeznaczonych do pochłaniania wilgoci. I z takim rozwiązaniem wychodzi firma iFixit i swoim projektem Thirsty Bag zawierającym właśnie taki materiał.

Thirsty Bag from iFixit on Vimeo.

Wewnątrz iFixit Thirsty Bag znajdują się dwa „sita molekularnych pakietów”. Każdy z nich zawiera mocno absorujący wiloć materiał, który zgodnie z zapewnieniami iFixit, może zmniejszyć wilgotność powietrza do 1% RH i wyciągnąć praktycznie całą wilgoć z wewnątrz urządzenia w ciągu nocy. Twórcy nie mówią dokładnie czym jest ten materiału absorbujący, więc nie wiemy czy jest to taki sam żel krzemionkowy, który stosuje się na statkach z elektroniką aby utrzymać je suche, ale widać że działanie jest podobne.

Torba iFixit Thirsty Bag może usunąć potencjalnie szkodliwą wodę z każdego urządzenia elektronicznego, czy to iPhone’a, czy czegoś tak dużego jak iPad, choć dla większych urządzeń zaleca się umieszczenie wszystkiego w zamkniętym worku typu ziplock.

Torbę na wszelki wypadek można zakupić za niecałe 7 dolarów na stronie iFixit.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx