czwartek, 18 lipca

Znany ze swoich licznych demontaży serwis iFixit udostępnił dziś również film przedstawiający rozbiórkę nowego iPhone’a 15 Pro Max, pozwalając się przyjrzeć bliżej wnętrzu tego najlepszego urządzenia z linii iPhone 15.

Chociaż iPhone 15 Pro Max ma podobną konstrukcję wewnętrzną jak iPhone 14 Pro Max, urządzenie ma przeprojektowaną ramkę, która umożliwia łatwe zdjęcie tylnego panelu szklanego. Skutkiem tego są niższe opłaty za naprawę pękniętego tylnego szkła dla nie ostrożnych użytkowników. Zmiana ta została po raz pierwszy wprowadzona w iPhone’ach 14 i iPhone’ach 14 Plus w zeszłym roku.

Demontaż pozwala na krótki rzut oka na ulepszony teleobiektyw iPhone’a 15 Pro Max z systemem tetrapryzmatu, który umożliwia 5-krotny zoom optyczny. iFixit stwierdził, że obiektywy główny i ultraszerokokątny w urządzeniu wyglądają tak samo jak te w iPhonie 14 Pro Max. Sugeruje to, że ulepszenia aparatu wykraczające poza 5-krotny zoom optyczny są wynikiem optymalizacji chipa A17 Pro i oprogramowania.

iFixit twierdzi, że iPhone 15 Pro Max ma podobną płytkę główną jak iPhone 15 Pro. Oprócz czipa A17 Pro potwierdzono, że urządzenie jest wyposażone w modem Qualcomm Snapdragon X70, który podobno umożliwia zgodnie z oczekiwaniami szybsze prędkości 5G.

Podsumowując, iFixit przyznał iPhone’owi 15 Pro Max niską ocenę w zakresie możliwości naprawy wynoszącą 4/10, częściowo ze względu na wymagania Apple dotyczące parowania części, które według niego szkodzą niezależnym warsztatom naprawczym.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx