poniedziałek, 20 maja

nuance-logo-o

The Wall Street Journal donosi, że firma Nuance, która jest odpowiedzialna za technologię napędzającą Siri, wirtualnego asystenta Apple, jest w trakcie rozmów z Samsung Electronics o możliwym przejęciu. Mówi się o możliwej sprzedaży firmy Samsungowi lub innej firmie private-equity, ale nie jest jasne, czy umowa została już osiągnięta.

Nuance znany jest z oprogramowania rozpoznającego mowę takiego jak Dragon czy NaturallySpeaking. Stworzył również partnerstwo z wieloma firmami takimi jak Amazon i udostępnił swoje API dla programistów. Jednak najbardziej znane jest partnerstwo Nuance z firmą Apple, a dokładnie z algorytmu rozpoznawania mowy, który jest podstawą Siri.

Dokładny charakter partnerstwa między Nuance i Apple nie był znany przez wiele lat, a umowa między dwoma firmami była utrzymywana w tajemnicy. W 2013 roku, dyrektor generalny Nuance, Paul Ricci, potwierdził, że technologia Nuance napędza asystenta głosowego Siri. „Jesteśmy podstawowym dostawcą dla Apple”, powiedział w tamtym czasie.

Nie jest jasne, jaki wpływ dla relacji z firmą Apple będzie miało możliwe nabycie Nuance. Apple może być zmuszony do znalezienia innego rozwiązania dla swojego asystenta rozpoznawania głosu Siri, ale ważne jest, aby pamiętać, że wiele funkcji Siri poza rozpoznawaniem głosu pochodzi z integracji z innymi firmami jak Yelp, OpenTable i Wolfram Alpha.

W 2013 roku po raz pierwszy mówiło się, że Apple może już pracować nad przeniesieniem dalszego rozwoju Siri do własnej organizacji, uwalniając się z długoletniego partnerstwa z Nuance. Apple ma specjalny zespół Siri w Bostonie, który mógłby pracować nad rozwiązaniem rozpoznawania głosu w przypadku, kiedy Apple zmuszony byłby zakończyć swoją współpracę z Nuance. Rozmowy Nuance z Samsungiem i innymi firmami są wciąż na wczesnym etapie, więc może nie warto jeszcze planować przyszłości.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx