wtorek, 28 listopada

Handoff_OS X Yosemite

Jedną z bardziej interesujących funkcji w nadchodzącym systemie OS X Yosemite jest Handoff, który umożliwia płynne przejście pomiędzy aplikacjami Mac i urządzeniami z systemem iOS.

Funkcja ta jednak opiera się na technologii Bluetooth 4.0/LE, która została po raz pierwszy wprowadzona w komputerach Mac w połowie 2011 roku. Od tego momentu Blootooth 4.0 jest montowany we wszystkich komputerach Mac, aż do najnowszego Mac Pro z końcówki 2013 roku

Serwis Apfeleimer opublikował wykres pokazujący wszystkie komputery Mac obsługujące system Yosemite, oraz podzbiór tych, które mają wsparcie dla tej najnowszej wersji Bluetooth.

osx-yosemite-bluetooth-4.0-le-apfeleimer-800x383

Pełne słupki przedstawiają komputery Mac, na których będzie można uruchomić OS X Yosemite, ale tylko zielony zakres pokazuje te modele Mac obsługujące wymagany protokół Bluetooth dla Handoff. Jeśli chodzi o użytkowników iOS to iPad 2 jest jedynym urządzeniem, które będzie w stanie obsłużyć system iOS 8, ale nie posiada on sprzętowej obsługi Bluetooth LE. Chociaż Apfeleimer wyraża niepewność w swoim artykule na temat tego czy Bluetooth LE będzie absolutnym wymogiem, to podczas sesji WWDC Apple wyraźnie stwierdził, że ​​Handoff działa na technologii Bluetooth LE.

OS X Yosemite w wersji beta jest już w rękach deweloperów a jego finalna wersja zostanie udostępniona publicznie na jesieni.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx