środa, 10 sierpnia

Apple planuje dodać wbudowaną funkcję tłumacza i pełną obsługę Apple Pencil do Safari w iOS i iPadOS 14 wynika ze szczegółów znalezionych przez 9to5Mac w przeciekach systemu iOS 14.

Wbudowana funkcja translatora w Safari umożliwi użytkownikom tłumaczenie stron internetowych bez korzystania z aplikacji lub usługi innej firmy. Jeśli taka funkcja pojawi się w ‌iOS 14‌, prawdopodobnie możemy również liczyć na to, że pojawi się ona również w kolejnej wersji systemu macOS.

Kod sugeruje, że opcja tłumacza będzie dostępna dla każdej odwiedzanej witryny, ale można również włączyć funkcję automatycznego tłumaczenia, podobnie jak automatyczne tłumaczenie w Chrome. Apple testuje także opcje tłumaczenia dla innych aplikacji, takich jak App Store, umożliwiając użytkownikom wykonywanie czynności takich jak czytanie recenzji w innych językach.

Tłumacz Apple będzie obsługiwany przez silnik neuronowy i będzie mógł współpracować z internetem lub bez niego.

Jeśli chodzi o Apple Pencil, Apple może planować dodać pełne wsparcie dla wprowadzania Apple Pencil na stronach internetowych, co pozwoliłoby na jego użycie do rysowania i oznaczania. Ta funkcja byłaby ograniczona do iPadOS 14, ponieważ Apple Pencil nie działa na iPhone’ach.

Na początku tego roku odkryto nową funkcję PencilKit, która pozwala użytkownikom pisać odręcznie tekst w dowolnym polu wprowadzania tekstu za pomocą Apple Pencil, a następnie konweruje ręcznie wpisany tekst na standardowy.

Wersja iOS 14, która wyciekła do internetu jest wczesną wersją oprogramowania i nie jest jasne, czy plany rozwoju Apple zmieniły się, czy też niektóre funkcje mogą zostać opóźnione z powodu pandemii koronawirusa.

Wszystkiego czego możemy się spodziewać w iOS 14 dowiemy się już‌ 22 czerwca, kiedy to rozpocznie się wirtualne wydarzenie Apple WWDC 2020.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx