sobota, 4 lutego

Apple ogłosił dziś oficjalnie, że wirtualny event WWDC firmy Apple rozpocznie się 22 czerwca. Będzie on strumieniowany w aplikacji Apple Developer i na stronie Apple Developer i będzie bezpłatny dla wszystkich deweloperów. Apple planuje zorganizować kluczową konferencję prawdopodobnie 22 czerwca, kiedy to rozpocznie się WWDC.

Podobnie jak w przypadku standardowego WWDC, które Apple organizował przez ostatnie lata, cyfrowe wydarzenie WWDC 2020 potrwa tydzień. Apple zwykle pobiera opłatę za udział w WWDC w wysokości 1 599 dolarów, ale w tym roku miliony programistów będą mogły wziąć udział za darmo.

Apple w ramach tego wydarzenia będzie organizatorem Swift Student Challenge i od dziś przyjmuje aplikacje. W typowym roku wyzwanie oparte na programowaniu w języku Swift służy do ustalenia, kto otrzyma stypendium na WWDC. Apple twierdzi, że chociaż wydarzenie ma charakter cyfrowy, nadal istnieje możliwość uznania twórczego wkładu młodych programistów.

Studenci z całego świata mogą wziąć udział w Swift Student Challenge, tworząc interaktywną scenę w Swift Playgrounds, którą można przeżyć w ciągu trzech minut. Zwycięzcy otrzymają ekskluzywną kurtkę i zestaw przypinek WWDC20, a więcej informacji można znaleźć na stronie Apple.

Apple twierdzi, że deweloperzy powinni pobrać aplikację Apple Developer, w której znajdą dodatkowe informacje o programie WWDC, takie jak szczegółowe informacje na temat konferencji otwarcia, sesjach i laboratoriach, w których będą mogli uczestniczyć w czerwcu. Apple udostępni te informacje również w witrynie Apple Developer i pocztą elektroniczną.

Na WWDC Apple zaprezentuje iOS i iPadOS 14, watchOS 7, tvOS 14 i macOS 10.16. Nie ma słowa o tym, czy podczas konferencji zostaną zaprezentowane nowe produkty, ale Apple wciąż pracuje nad AirTags, swoimi lokalizatorami, które mogą pojawić się właśnie w tym czasie.

Prace trwają również nad nowym, 23-calowy iMackiem, a także nad wysokiej klasy słuchawkami nausznymi, nową, uproszczoną bezprzewodową matą do ładowania, nowym iPadem Air, zaktualizowanym Apple TV i więcej.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx