poniedziałek, 24 czerwca

Jak donosi Ars Technica, znaczna liczba użytkowników urządzeń Apple jest bombardowana spamowymi połączeniami FaceTime w późnych godzinach nocnych od osób, których nigdy nie poznali.

Spamerzy lub „dowcipnisie” wykorzystują fakt, że Apple nie zapewnia ustawienia, które umożliwia akceptowanie połączeń FaceTime tylko od osób z książki adresowej użytkownika. Apple zezwala użytkownikom na blokowanie poszczególnych numerów, ale nie zapobiega to grupowym połączeniom FaceTime, nawet jeśli w połączeniu znajduje się zablokowany numer. Jak wyjaśnia Ars Technica, niektórzy użytkownicy są zalewani połączeniami grupowymi FaceTime, a gdy tylko się rozłączą z jednym, przychodzi kolejna rozmowa.

Jak opisał jeden z użytkowników forum wsparcia Apple, połączenia spamowe trwają nieprzerwanie, w wyniku czego zablokował ponad 300 numerów. Inny użytkownik opisuje swoje wrażenia:

Od około 2 w nocy zacząłem odbierać połączenia grupowe FaceTime w kombinacji numerów z moich kontaktów i losowych numerów, których nie miałem zapisanych. Od tamtej pory w ciągu dnia odebrałem jeszcze około 7 telefonów. Przed zakończeniem połączenia dzwonią tylko raz lub dwa razy. Jeszcze bardziej interesujące jest to, że po przejrzeniu numerów biorących udział w rozmowach w zakładce „ostatnie” w aplikacji FaceTime było więcej niż 32 osoby, z których najwyższa to 59. Myślę, że tak się stało. że każda liczba została powtórzona raz lub dwa razy.

Wygląda na to, że nie jest to nowe zjawisko, a posty użytkowników narzekających na ten problem mają datę nawet z marca ubiegłego roku. Niestety, obecnie nie ma na nie rozwiązania, ale miejmy nadzieję, że rosnąca liczba użytkowników, którzy dotykani są problemem zmusi Apple do dostarczenia rozwiązania.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx