sobota, 2 marca

Nastolatek z Florydy, który został oskarżony o bycie „mózgiem” stojącym za włamaniem na Twittera w lipcu 2020 roku, które dotknęło również Apple, zgodził się na ugodę, zgodnie z którą spędzi trzy lata w więzieniu poinformował Tampa Bay Times.

Graham Ivan Clark, wraz z innymi, włamał się na Twitterowe konta 130 znanych firm i osób fizycznych, aby pozyskać Bitcoiny, wyłudzając od ludzi ponad 100 000 dolarów. Uzyskano dostęp do oficjalnego konta Apple, podobnie jak do kont CEO Tesli Elona Muska, byłego prezydenta USA Baracka Obamy, byłego dyrektora generalnego Microsoftu Billa Gatesa, dyrektora generalnego Amazona Jeffa Bezosa i prezydenta Joe Bidena.

Clark w tym tygodniu przyznał się do postawienia zarzutów w zamian za trzy lata więzienia i trzy lata w zawieszeniu. Ponieważ Clark miał zaledwie 17 lat w momencie ataku, zostanie skazany jako „młodociany przestępca” i może kwalifikować się do odbycia części swojego czasu na obozie wojskowym.

Zgodnie z warunkami ugody Clark nie może korzystać z komputerów bez pozwolenia i nadzoru organów ścigania.

Twitter przeprowadził wewnętrzne dochodzenie po włamaniu i odkrył, że hakerzy zaatakowali pracowników w „ataku phishingowym na telefon”, oszukując ich, by myśleli, że rozmawiają z innymi pracownikami Twittera, aby uzyskać dostęp do wewnętrznych narzędzi Twittera.

Mason „Chaewon” Sheppard z Wielkiej Brytanii i Nima „Rolex” Fazeli również zostali oskarżeni o atak i grozi im kara więzienia.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx