czwartek, 25 kwietnia

Dzięki aktualizacjom iOS 15, iPadOS 15 i macOS Monterey firma Apple rozszerzy zasięg FaceTime, umożliwiając każdemu, nawet osobom bez urządzeń Apple, dołączenie do rozmowy FaceTime.

W iOS 15 będzie można utworzyć link do rozmowy FaceTime, który można udostępniać w dowolnym miejscu. Korzystając z tego łącza, znajomi i członkowie rodziny, którzy nie mają urządzenia Apple, mogą zalogować się do połączenia FaceTime za pomocą przeglądarki internetowej.

Użytkownicy spoza ekosystemu Apple mogą dołączyć do indywidualnej rozmowy FaceTime lub grupowej rozmowy FaceTime, dzięki czemu FaceTime staje się bardziej niezależną platformą usługi wideo, która nie jest już ograniczona tylko do użytkowników iOS. Aby rozpocząć jednak rozpocząć takie połączenie, chociaż jeden użytkownik musi być  w posiadaniu urządzenia iOS aby móc wysłać linka.

Apple twierdzi, że użytkownicy nie posiadający urządzenia Apple mogą dołączyć do połączeń za pomocą najnowszych wersji Chrome lub Edge. Wysyłanie wideo wymaga obsługi kodowania wideo H.264.

Istnieje mnóstwo innych aktualizacji i ulepszeń ‌FaceTime‌, w tym obsługa dźwięku przestrzennego, obsługa trybu portretowego, tryb izolacji głosu do zagłuszania szumów w tle, widok siatki do oglądania wszystkich uczestników oraz nowa funkcja SharePlay, która umożliwia oglądanie filmów, słuchanie muzyki i udostępnianie swojego ekranu znajomym i członkom rodziny.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx