wtorek, 18 czerwca

W iOS 16, iPadOS 16 i macOS Ventura aplikacja FaceTime w końcu będzie obsługiwała funkcję Handoff, co oznacza, że połączenia FaceTime będzie można przenosić z jednego urządzenia na drugie.

Jeśli zadzwoni do Was ktoś na FaceTime na iPhonie a akurat jeście poza domem, możecie odebrać połączenie w drodze, a po powrocie do domu przełączyć się na większy ekran komputera Mac. Można będzie również zainicjować połączenie na komputerze Mac i przenieść je na iPhone’a lub iPada, kiedy będzie chcieli być akurat bardziej w ruchu.

Gdy połączenie FaceTime zostanie przekazane, podłączone słuchawki Bluetooth również przejdą na nowe urządzenie, dzięki czemu połączenie nie zostanie przerwane przez przeniesienie.

Apple w FaceTime doda również obsługę napisów na żywo, które pozwalają zobaczyć automatycznie transkrybowane dialogi podczas połączeń FaceTime. Napisy na żywo są dostępne w języku angielskim więc nie będzie to dla nas zbyt duża atrakcja.

Wraz z tymi nowymi funkcjami Apple dodaje opcję „Współpraca”, którą można aktywować podczas połączenia FaceTime. Współpracę można rozpocząć podczas aktywnego połączenia FaceTime i można jej używać z aplikacjami, które obejmują Pliki, Keynote, Numbers, Pages, Notatki, Przypomnienia i Safari. Aplikacje innych firm z czasem również będą mogły obsługiwać Współpracę.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx