Na nieco ponad tydzień przed rozpoczęciem WWDC pojawiły się interesujące szczegóły dotyczące zgłoszenia znaku towarowego dla „realityOS”, nazwy nadchodzącego systemu operacyjnego dla okularów AR/VR Apple. To może być dość ciekawa wskazówka co Apple może nam zaprezentować podczas tegorocznej konferencji.
Dwa oddzielne zgłoszenia znaków towarowych (1, 2) zostały pokazane na Twitterze przez Parkera Ortolani, który zauważa, że chociaż oba zostały początkowo złożone 8 grudnia 2021 roku, oba są wymienione z terminami składania zagranicznych zgłoszeń do 8 czerwca 2022 roku czyli zaledwie dwa dni po głównej konferencji na WWDC firmy Apple. Kolejne zgłoszenie na stronie internetowej USPTO zawiera termin składania zagranicznego zgłoszenia do 9 czerwca 2022 r.
Same zgłoszenia nie są oznaczone jako znaki towarowe Apple, ale kilka wskazówek wskazuje, że to firma z Cupertino jest ich właścicielem. Zgłoszenia są prowadzone przez firmę o nazwie „Realityo Systems LLC” i jak zauważył Parker, lokalizacja firmy używana przez tę firmę to ten sam adres, którego Apple używał w ostatnich latach do przechowywania nazw wersji macOS przed ich wydaniem.
„realityOS” został przypadkowo wymieniony przez Apple w dziennikach aktualizacji App Store na początku tego roku, potwierdzając w pewnym stopniu jego istnienie. rOS, skrót od realityOS, został po raz pierwszy zgłoszony przez Bloomberg w 2017 roku pod wewnętrznym kryptonimem „Oak”. Mark Gurman z Bloomberg już na początku roku przewidywał, że Apple zaprezentuje podczas tegorocznego WWDC swój zestaw AR/VR, choć samo urządzenie może nie być dostępne od razu.
realityOS będzie działać początkowo na wysokiej klasy, niszowym zestawie AR/VR, który Apple planuje ogłosić w tym roku lub na początku przyszłego roku. Apple niedawno zaprezentował swój zestaw do rzeczywistości wirtualnej na wewnętrznym spotkaniu, co oznacza, że produkt jest prawie gotowy.
Zestaw ma być wyposażony w dwa wyświetlacze micro-OLED 4K, 15 modułów kamer, wydajne procesory odpowiadające chipom z serii M, funkcje śledzenia gałek ocznych, obsługę gestów dłoni, dźwięk przestrzenny i inne funkcje. Po premierze zestaw AR/VR ma kosztować w Stanach Zjednoczonych około 3000 dolarów.