niedziela, 21 kwietnia

Nowe zgłoszenia dotyczące znaków towarowych sugerują, że Apple przygotowuje się do wprowadzenia na rynek swojego pierwszego zestawu AR/VR, chcąc zabezpieczyć dla niego kilka możliwych nazw i fraz marketingowych w tym „Reality Processor”, „Reality Pro” i „Reality One”.

Zgłoszenia, zauważone przez Bloomberga, zostały złożone w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Australii, Nowej Zelandii, Arabii Saudyjskiej, Kostaryce i Urugwaju i są wymienione pod firmami-przykrywkami używanymi przez Apple w przeszłości do nazw znaków towarowych. Apple regularnie używa firm-przykrywek do nazw znaków towarowych, ponieważ pozwala to firmie zachować w tajemnicy niezapowiedziane produkty, usługi lub oprogramowanie.

Apple planuje nazwać oprogramowanie działające na jego zestawach AR/VR „realityOS”, więc „Reality One” może mieć sens dla nazwy pierwszego zestawu AR/VR. Inne terminy będące znakami towarowymi, w tym „Reality Processor”, mogą odnosić się do chipa działającego na zestawie słuchawkowym. Bloomberg donosi, że Apple planuje użyć krzemowego chipu M2 Apple z 16 GB pamięci RAM, ale zauważa, że Apple może potrzebować mocniejszej grafiki, aby obsłużyć to urządzenie.

Pierwszy zestaw AR/VR firmy Apple, który ma zostać ogłoszony już w styczniu przyszłego roku, będzie raczej  urządzeniem niszowym, ponieważ jego cena ma wynosić nawet 3000 dolarów. Bloomberg i niezawodny analityk Apple Ming-Chi Kuo informują, że Apple już pracuje nad drugą generacją swojego zestawu AR/VR, który może być tańszy i lżejszy. Według Bloomberga, kolejna wersja, a także „okulary Apple”, mają pojawić się później w tej dekadzie.

W maju Apple zaprezentował przed Zarządem zestaw słuchawkowy AR/VR, co wskazuje, że rozwój produktu jest w dużej mierze zakończony. Oczekuje się, że realityOS będzie zawierał kilka doświadczeń opartych na AR/VR, takich jak integracja z Apple Maps i FaceTime z Memoji.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Pawel
Pawel
1 rok temu

….”już w styczniu tego roku….”

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx