środa, 17 kwietnia

W ramach prezentacji macOS Ventura na WWDC 2022 firma Apple ogłosiła dzisiaj funkcję Kamera Continuity, która daje właścicielom komputerów Mac możliwość używania iPhone’a jako kamery internetowej.

Mac z systemem macOS 13 może automatycznie rozpoznawać i używać aparatu Phone’a, gdy jest w pobliżu, bez konieczności wybudzania go ani dodatkowych konfiguracji. Połączenie z komputerem Mac odbywa się bezprzewodowo.

Kamera Continuity zawiera funkcje FaceTime, takie jak Centrum Uwagi, tryb portretowy i nowy efekt Światło Studyjne, który oświetla twarz użytkownika jednocześnie przyciemniając tło.

Ponadto Kamera Continuity wykorzystuje aparat ultraszerokokątny w iPhonie, aby włączyć Desk View czyli widok biurka. Ustawianie to pokaże jednocześnie twarz użytkownika i widok jego biurka z góry, co jest przydatne do tworzenia filmów DIY, pokazywania szkiców w FaceTime i nie tylko.

Kamera Continuity jest dostępna w modelach iPhone XR lub nowszych. Bezprzewodowe korzystanie z Kamera Continuity wymaga komputera Mac i iPhone’a lub iPada z włączonym Wi-Fi i Bluetooth, a oba urządzenia muszą być zalogowane do tego samego Apple ID z uwierzytelnianiem dwuskładnikowym.

Kamera Continuity z Centrum Uwagi i Desk View jest dostępna z iPhonem 11 lub nowszym z systemem iOS 16. Światło Studyjne jest dostępne z iPhonem 12 lub nowszym z systemem iOS 16.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx