sobota, 25 maja

W najnowszym wydaniu biuletynu Power On, Mark Gurman z Bloomberga powtórzył swoje oczekiwania dotyczące nowych produktów Apple w 2022 roku, w tym serii iPhone 14, przeprojektowanego MacBooka Air z chipem M2, iPada Pro z ładowaniem bezprzewodowym i nie tylko.

Gurman twierdzi, że przynajmniej niektóre modele iPhone’a 14, które zostaną wprowadzone na rynek jeszcze w tym roku, będą miały wyświetlacz z punktową kamerą, o czym słyszeliśmy z innych źródeł, takich jak analityk Ming-Chi Kuo. Ta konstrukcja spowodowałaby usunięcie wycięcia, a system Face ID prawdopodobnie zostałby przeniesiony pod wyświetlacz.

Według Gurmana, Apple planuje wypuścić przeprojektowanego MacBooka Air wyposażonego w nowy chip M2, który będzie „nieco szybszy” niż układ M1. Oczekuje, że układ M2 będzie miał 8-rdzeniowy procesor CPU, taki jak w układzie M1, ale z 9-rdzeniowym lub 10-rdzeniowym GPU, co byłoby ulepszeniem w stosunku do 7-rdzeniowych lub 8-rdzeniowych opcji GPU dla obecnego MacBooka Air.

Gurman spodziewa się również, że w tym roku pojawi się mniejsza wersja komputera stacjonarnego Mac Pro z Apple Silicon z maksymalnie 40-rdzeniowym procesorem i 128-rdzeniowym procesorem graficznym, a także nowy Mac mini i nowy większy iMac. 2022 powinien być rokiem, w którym Apple zakończy przejście z procesorów Intela na własne, specjalnie zaprojektowane chipy w komputerach Mac, ponieważ Apple powiedział, że przejście zajmie około dwóch lat, kiedy po raz pierwszy ogłosił swoje plany w czerwcu 2020 roku.

Jedną z największych premier produktowych roku 2022 byłyby długo wyczekiwane i często plotkowane okulary AR/VR, które, jak powiedział Gurman, mogą zostać ogłoszone podczas WWDC 2022, ale ostrzegł, że czas wprowadzenia produktu na rynek będzie przesunięty.

Według Gurmana, Apple planuje również wypuścić w 2022 roku nowego iPhone’a SE z 5G, iPada Pro z obsługą bezprzewodowego ładowania, sportową wersję Apple Watch i więcej.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx