czwartek, 18 kwietnia

Szwedzki producent mebli i akcesoriów IKEA ogłosił nadchodzącą premierę inteligentnego huba o nazwie Dirigera, który będzie obsługiwał nowy standard Matter. Matter to uniwersalny standard łączności inteligentnej automatyki domowej, w który wszedł Amazon, Apple, Google, Samsung i inni produci. Obiecuje on interoperacyjność inteligentnego domu i dopiero zaczyna być wprowadzany w tym roku.

Dirigera jest unowocześnieniem istniejącej bramki Trådfri i jest przeznaczona do obsługi większej liczby segmentów produktów. Oferuje odnowione wrażenia z wprowadzania, wraz z opcjami personalizacji, które obejmują różne sceny i wstępnie ustawione funkcje dla inteligentnych produktów. Hub będzie współpracował z inteligentnymi produktami Ikea, a ponieważ obsługuje Matter, będzie również działał z innymi urządzeniami, które mają integrację Matter.

Standard inteligentnego domu Matter został opóźniony do jesieni 2022 roku, ale Apple obiecuje go wspierać, więc urządzenia Apple z HomeKit powinny być kompatybilne z hubem IKEA.

IKEA planuje wdrożyć nową, zaktualizowaną wersję aplikacji Ikea Home wraz z Dirigera, a aplikacja ma być łatwiejsza w nawigacji i bardziej przyjazna dla użytkowników, którzy są nowicjuszami w inteligentnym domu.

Dirigera i odnowiona aplikacja IKEA mają zostać wypuszczone w październiku 2022 roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx