środa, 21 lutego

Według znanego z licznych trafnych przecieków dotyczących Apple kolekcjonera prototypów znanego jako „Kosutami”, modele Apple Watch nowej generacji będą wyposażone w całkowicie przeprojektowane złącze paska, co sprawi, że będą one niekompatybilne ze wszystkimi obecnymi paskami.

W sierpniu Mark Gurman z Bloomberga powiedział, że nadchodzący „Apple Watch X” może oferować inny sposób mocowania pasków do urządzenia. Najnowsza plotka Kosutamiego wydaje się teraz potwierdzać tę możliwość.

Osoby zaangażowane w opracowywanie nowych modeli Apple Watch powiedziały Gurmanowi, że istniejący system pasków zajmuje dużo miejsca, które można lepiej wykorzystać na większe baterie lub inne elementy wewnętrzne. W związku z tym Apple najwyraźniej rozważa system mocowania za pomocą paska magnetycznego, ale obecnie nie jest jasne, czy ta konkretna metoda będzie dostępna w „Apple Watch X”, czy też firma wybierze coś innego.

Mechanizm łączenia pasków z obudową Apple Watcha jest niezmienny od czasu premiery urządzenia w 2014 roku. Apple Watch posiada szczelinę wzdłuż górnej i dolnej krawędzi, umożliwiającą wsunięcie paska i wciśnięcie go na miejsce za pomocą małej sprężynki. Po naciśnięciu przycisku obok szczeliny na spodzie urządzenia opaska zostaje zwolniona i można ją łatwo wysunąć.

System ten pozostał taki sam we wszystkich dotychczasowych generacjach Apple Watcha, umożliwiając użytkownikom swobodne zbieranie i wymianę pasków niezależnie od posiadanej generacji, pod warunkiem, że obudowa ma tę samą szerokość. Modernizacja tego systemu z pewnością będzie kontrowersyjna, biorąc pod uwagę, że wszystkie istniejące paski nie będą już kompatybilne.

Oczekuje się, że zmiana złącza paska będzie częścią szerszego przeprojektowania Apple Watch w przyszłym roku, co ma oznaczać pojawienie się cieńszych obudów i większych wyświetlaczy. Mówi się również, że urządzenie będzie oferować monitorowanie ciśnienia krwi i wykrywanie bezdechu sennego.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx