piątek, 21 czerwca

Choć Apple wprowadził w tym roku kilka aktualizacji do Apple Watch, to oczekuje się, że to przyszłoroczne modele będą zawierać nowy zestaw funkcji, dzięki którym będą znacznie atrakcyjniejsze dla użytkowników. Taki informacje podał dziś Mark Gurman z Bloomberga w swoim newsletterze Power On.

Co najmniej jeden model Apple Watch będzie miał zaktualizowany wygląd i chociaż Gurman nie precyzuje, może to być standardowy Apple Watch, który otrzyma aktualizację wyglądu. Apple właśnie wprowadził na rynek Apple Watch Ultra w 2022 roku i chociaż krążą pogłoski o większym wyświetlaczu microLED dla tego urządzenia, aktualne informacje sugerują, że Apple nie będzie gotowy na dodanie microLED do 2025 lub 2026 roku.

We wcześniejszych raportach Gurman mówił, że Apple pracuje nad znaczącą aktualizacją z okazji dziesiątej rocznicy Apple Watch. Apple Watch został zaprezentowany we wrześniu 2014 roku, ale jego premiera miała miejsce dopiero w kwietniu 2015 r., więc nie jest jasne, czy „dziesiąta rocznica” przypada na rok 2024, czy na rok 2025. Premiera Apple Watch Series 10 zaplanowana jest na 2024 roku, a skoro Gurman wskazał na aktualizację wyglądu w przyszłym roku, mógłby to być model „rocznicowy”.

Zaktualizowany Apple Watch mógłby mieć cieńszą konstrukcję i nowy mechanizm magnetyczny do łączenia pasków, ale to funkcje zdrowotne mają do niego również przyciągnąć klientów. Gurman twierdzi, że Apple Watch nowej generacji będzie wykrywał nadciśnienie i bezdech senny, czyli schorzenia, które dotykają miliony ludzi.

Nadciśnienie będzie wykrywane poprzez monitorowanie ciśnienia krwi na nadgarstku, co jest godnym uwagi osiągnięciem inżynierii. W listopadzie Gurman powiedział, że Apple Watch będzie w stanie poinformować użytkownika, czy jego ciśnienie krwi rośnie, aby mógł zgłosić swoje wyniki lekarzowi, ale nie będzie w stanie podać konkretnych pomiarów skurczowego i rozkurczowego. Przyszła wersja tej technologii może zapewnić dokładne odczyty.

Bezdech senny będzie wykrywany na podstawie pomiarów snu i wzorców oddychania, co pozwoli użytkownikom wiedzieć, czy taki stan występuje. Wykrycie bezdechu sennego często wymaga badania snu w ośrodku nocnego snu, więc Apple Watch może złagodzić pewne trudności w postawieniu diagnozy. Łagodniejsze przypadki bezdechu sennego mogą pozostać niezauważone, co oznacza, że ostrzeżenia w domu dotyczące tej choroby mogą pozwolić osobom, które nie wiedzą, że są nią dotknięte, uzyskanie pomocy i poprawę snu.

Apple co roku odświeża Apple Watch, więc możemy spodziewać się, że nowy model pojawi się około września 2024 roku wraz z linią iPhone’a 16.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Stasiek
Stasiek
6 miesięcy temu

A przełączanie się między motywami nadal nie działa choć obiecali

2
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx