niedziela, 19 maja

Według Marka Gurmana z Bloomberga Apple planuje całkowitą przemianę zegarka Apple Watch na dziesiątą rocznicę powstania urządzenia.

W najnowszym newsletterze „Power On” Gurman nazywa odnowione urządzenie „Apple Watch X”, podobnie jak iPhone X w 2017 roku, który obchodził dziesięć lat iPhone’a. Ponieważ oryginalny Apple Watch został zaprezentowany w 2014 roku i wprowadzony na rynek w 2015 roku, Gurman nie jest pewien, czy Apple Watch X zostanie wydany w 2024 czy 2025 roku.

Apple pracuje podobno nad cieńszą obudową dla Apple Watch X, a także różnymi sposobami mocowania pasków do urządzenia. Mechanizm łączenia pasków z obudową zegarka Apple Watch pozostał taki sam od czasu wprowadzenia urządzenia, umożliwiając kompatybilność pasków w różnych generacjach zegarka Apple Watch.

Osoby zaangażowane w opracowywanie nowych modeli Apple Watch powiedziały Gurmanowi, że istniejący system mocowania pasków zajmuje dużo miejsca, które można by lepiej wykorzystać np. na większe baterie lub inne elementy wewnętrzne. W związku z tym Apple rozważa teraz system mocowania paska magnetycznego, ale obecnie nie jest jasne, czy będzie on gotowy lub obecny w Apple Watch X.

Apple Watch X może również zbiegać się z wprowadzeniem przez Apple technologii wyświetlania microLED, która przewyższa kolor i wyrazistość istniejących ekranów OLED. Może to być również pierwszy Apple Watch z funkcją monitorowania ciśnienia krwi.

Gurman dodał, że Apple Watch Series 9 ma być tylko „niewielkim odświeżeniem”, podobnie jak to było w latach ubiegłych. Oczekuje się, że nowe urządzenia otrzyma szybszy procesor i nową opcję koloru, ale poza tym będzie w dużej mierze taki sam jak istniejące modele. Gurman mówi, że będzie to „prawdopodobnie najmniejsza aktualizacja w historii produktu”.

W rezultacie, Apple rozważał ostatnio rezygnację z corocznego cyklu aktualizacji Apple Watch, aby rzadziej oferować większe zmiany, mówi Gurman. Zauważył, że iPad też początkowo był odświeżany co rok, a teraz jest wypuszczany rzadziej, co około 18 miesięcy.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx