poniedziałek, 27 maja

Chociaż nowy Mac mini z czipem M2 sprzedawany jest w niższej cenie 3499 złotych, to model podstawowy z 256 GB pamięci masowej ma wolniejsze prędkości odczytu i zapisu SSD w porównaniu z modelem poprzedniej generacji z czipem M1 i 256 GB pamięci.

YouTube’owy kanał Brandon Geekabit rozebrał na części nowego Maca mini ujawniając, że model 256 GB jest wyposażony tylko w jeden układ pamięci 256 GB, podczas gdy ta sama konfiguracja z układem M1 ma dwa układy 128 GB. Ta różnica wyjaśnia, dlaczego nowy model ma wolniejszy dysk SSD, ponieważ wiele układów NAND pozwala na szybsze prędkości.

Przeprowadzone za pomocą aplikacji Blackmagic Disk Speed Test testy potwierdzają, że prędkości odczytu i zapisu SSD dla nowego 256 GB Mac mini wynoszą około 1500 MB/s, czyli są od 30% do 50% wolniejsze niż prędkości odczytu i zapisu dla równoważnego modelu poprzedniej generacji.

Zatem jeśli zależy Wam na najszybszych dyskach SSD, powinniście upewnić się, że wybierzecie swojego Maca mini M2 z co najmniej 512 GB pamięci masowej, aby uniknąć tego problemu. Wolniejszy dysk SSD może wpływać na szybkość przesyłania plików, a ogólna niewielkiemu pogorszeniu może rownież ulec wydajność. Ma to związek z tym że komputery Mac tymczasowo korzystają z miejsca na dysku SSD jako pamięć wirtualna, gdy fizyczna pamięć RAM jest w pełni wykorzystana.

13-calowe modele MacBooka Pro i MacBooka Air z czipem M2 i 256 GB pamięci masowej mają również wolniejsze prędkości dysków SSD ze względu na pojedynczy układ NAND i najwyraźniej Apple nie zdecydował się tego zmieniać w nowym komputerze Mac mini.

Jak zauważył 9to5Mac, nowy MacBook Pro ma również wolniejsze prędkości SSD w konfiguracji z 512 GB pamięci masowej ze względu na zmniejszenie liczby układów NAND.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx