poniedziałek, 20 maja

Apple ogłosił dziś zaktualizowanego Maca mini z nowym procesorem M2 i zupełnie nowym układem ‌M2‌ Pro, oferującego wyższą wydajność w tym samym wyglądzie co poprzednia generacja, ale nieco niższych cenach.

Zaktualizowany ‌Mac mini‌ jest wyposażony w układy ‌M2‌ i ‌M2‌ Pro, które według Apple oferują znacznie wyższą wydajność niż poprzednia generacja.

Czip M2 Pro sprawia, że Mac mini po raz pierwszy zapewnia osiągi klasy pro. Wykorzystuje nawet 12‑rdzeniowe CPU z ośmioma rdzeniami odpowiadającymi za wysoką wydajność i czterema rdzeniami energooszczędnymi, a także do 19 rdzeni GPU. Do tego M2 Pro ma 200 GB/s przepustowości pamięci – dwa razy więcej niż czip M2 – i obsługuje do 32 GB pamięci RAM. System Neural Engine nowej generacji działa o 40 procent szybciej niż w czipie M1, co przekłada się na szybsze wykonywanie zadań w trybie uczenia maszynowego, takich jak analiza wideo czy przetwarzanie obrazów. Czip M2 Pro zaprojektowano tak, by radykalnie przyspieszał odtwarzanie i kodowanie wideo przy bardzo niskim zużyciu energii. Dlatego właśnie ma potężny silnik multimedialny, który z łatwością radzi sobie z najpopularniejszymi kodekami wideo i pozwala odtwarzać jednocześnie nawet pięć strumieni wideo 8K w formacie ProRes 422 z częstością 30 kl./s lub nawet 23 strumienie wideo 4K w formacie ProRes 422 z częstością 30 kl./s. Model z czipem M2 Pro działa nawet 14x szybciej niż najszybszy Mac mini z procesorem Intel.

Nowy ‌Mac mini‌ ma ten sam wygląd, co poprzedni model, bez żadnych zmian, pomimo plotek sugerujących całkowitą zmianę wyglądu. W przypadku modeli ‌Mac mini‌ z ‌M2‌ Pro użytkownicy mają dostęp do czterech portów Thunderbolt 4 w porównaniu do zaledwie dwóch w modelach z ‌M2‌. W obu konfiguracjach chipów Mac mini jest wyposażony w port Ethernet, port HDMI, dwa porty USB-A i gniazdo słuchawkowe.

Nowy Mac mini M2 i M2 Pro jest dostępny w przedsprzedaży już od dziś, a do oficjalnej sprzedaży trafi od wtorku, 24 stycznia. Cena nowego Mac mini zaczyna się od 3499 zł czyli 400 zł mniej niż poprzednia generacja tego modelu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx