sobota, 20 kwietnia

Apple wprowadzi na rynek swój pierwszy iPhone 5G w 2020 roku podają źródła, które rozmawiały z Fast Company.

Mówi się, że Apple planuje użycie chipu modemu 8161 Intela w linii iPhone’ów w roku 2020, a Intel ma być jedynym dostawcą chipów 5G dla urządzeń Apple. Nadchodzący chip 8161 będzie produkowany przy użyciu technologii 10-nanometrowej.

Obecnie Intel mówi o testowaniu prekursora dla modelu 8161, model 8060, który będzie używany do prototypowania iPhone’a 5G. Źródła Fast Company mówią, że Apple „nie był zadowolony” z Intela, ponieważ Intel nie rozwiązał problemów z rozpraszaniem ciepła i czasem pracy na baterii z chipem modemu 8060.

Pomimo niezadowolenia z Intela, Apple nie rozważa ponownego otwarcia rozmów z Qualcomm na temat dostarczania modemów 5G dla modeli iPhone’a w roku 2020. Firma jednak przeprowadziła rozmowy z producentem mikroprocesorów MediaTek jako „plan b”, jeśli Intel nie będzie mógł rozwiązać problemów z modemem przez następne półtora roku.

W związku ze sporem prawnym z Qualcomm, Apple ma zamiar oprzeć się na chipach Intela dla swoich urządzeń. Wszystkie tegoroczne iPhone’y XS, XS Max i XR używają chipów modemu Intela, a Apple całkowicie zrezygnował ze współpracy z Qualcomm do swojego flagowego składu iPhone’ów.

Plotki z końca zeszłego roku sugerowały, że Intel i Apple już pracowali nad technologią chipów 5G dla przyszłych urządzeń iPhone. Mówi się, że Intel ma tysiące ludzi pracujących nad technologią 5G, aby dogonić Qualcomm i wygrać kontrakt na modem 5G dla Apple.

Oczekuje się, że pierwsze smartfony 5G zaczną debiutować na początku 2019 roku, a pierwsze z nich to urządzenia z systemem Android, wykorzystujące układy Qualcomm 5G. Oczekuje się, że technologia 5G zapewni prędkości, które są 10 do 100 razy szybsze niż średnie połączenie 4G, z szybkościami gigabit na sekundę lub większą, a także mniejsze opóźnienia i inne korzyści.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx