środa, 24 kwietnia

Nadchodzące aktualizacje oprogramowania sprzętowego w wersji beta dla AirPods Pro są od teraz dostępne dla członków programu Apple Developer Program.

Oprogramowanie AirPods Pro w wersji beta obejmuje dźwięk przestrzenny FaceTime i redukcję szumów otoczenia. Początkowo oczekiwano, że do tej wersji beta trafi również tryb niestandardowego kontaktu, w tym wspomaganie konwersacji, ale wygląda na to, że został on opóźniony dla nowszej wersji.

Apple już wcześniej ogłosił, że oprogramowanie w wersji beta dla słuchawek AirPods Pro będzie wkrótce dostępne dla deweloperów, co pozwoli na szerokie przetestowanie niektórych funkcji lub zmian oprogramowania tych słuchawek przed ich publicznym udostępnieniem, ale pierwotnie nie określił ram czasowych.

Oprogramowanie w wersji beta jest teraz dostępne do pobrania w sekcji „More Downloads” w witrynie Apple Developer. Aby zainstalować oprogramowanie w wersji beta, użytkownicy muszą mieć iPhone’a z oprogramowaniem beta iOS 15, komputer Mac z oprogramowaniem beta Xcode 13 i w pełni naładować swoje AirPods Pro.

Zainstalowanie oprogramowania w wersji beta na AirPods Pro jest bardziej pracochłonne niż większość innych wersji beta. Wymaga zainstalowania profilu konfiguracji AirPods Pro na iPhone’ie, AirPods Pro należy podłączyć do iPhone’a, iPhone musi być z kolei podłączony do komputera Mac z aplikacją Xcode 13 beta. Na iPhone’ie należy przejść do Ustawień i wybrać Deweloper, aby tam włączyć „Wstępna wersja beta oprogramowania sprzętowego”. Na liście sparowanych urządzeń należy znaleźć swoje AirPods Pro, wybrać je, aby włączyć automatyczne aktualizacje oprogramowania w wersji beta. Po tych krokach pojawi się na ekranie proces który należy wykonać. Apple zauważa, że użytkownicy powinni uzbroić się w cierpliwość, ponieważ odebranie i zainstalowanie tych aktualizacji może zająć do 24 godzin.

Użytkownicy powinni mieć świadomość, że po zainstalowaniu wersji beta oprogramowania nie ma możliwości przywrócenia oprogramowania AirPods Pro do wersji innej niż beta. Jedyną opcją jest wyłączenie dalszych aktualizacji i oczekiwanie na wydanie wersji oficjalnej.

Wcześniej nie było możliwości ręcznej aktualizacji urządzeń AirPods za pomocą nowego oprogramowania, a aktualizacje były po prostu instalowane automatycznie w tle po podłączeniu do zasilania i w pobliżu sparowanego iPhone’a lub iPada z połączeniem internetowym.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx