środa, 19 czerwca

Google zaktualizował dziś swoją aplikację Chrome na urządzenia z systemem iOS do wersji 92, wprowadzając nową funkcję, która pozwala użytkownikom iPhone’a i iPada chronić swoje karty incognito za pomocą Touch ID, Face ID lub kodu dostępu.

Zablokowane karty incognito nie będą widoczne, dopóki nie zostaną uwierzytelnione po opuszczeniu aplikacji Chrome i ponownym jej otwarciu, co uniemożliwi osobie, która przejmie Twoje urządzenie, przeglądanie Twoich kart w Chrome. Aby włączyć tę funkcję, należy wejść w Ustawienia > Prywatność > Zablokuj karty incognito. Wygląda jednak na to, że Google wprowadza tą funkcję powoli bo w chwili pisania tego tekstu nie miałem takiej opcji w menu.

Oprócz ochrony kart incognito, Google dodał również funkcję robienia zrzutu ekranu całej strony internetowej. Podczas robienia zrzutu ekranu użyj opcji „Cała strona” w górnej części edytora zrzutów ekranu, aby przechwycić całą stronę.

Na stronie Nowa karta pojawił się również nowy wygląd „Artykuły dla Ciebie”, a ustawienia, historia i zakładki zostały przeprojektowane. Chrome poprosi teraz o potwierdzenie, jeśli chcemy zamknąć wszystkie karty z przełącznika kart, aby zapobiec zamknięciu wszystkiego przez przypadek.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx