sobota, 25 maja

Według koreańskiej strony internetowej The Elec, modele Pro iPhone’a 14, które zostaną wprowadzone na rynek w 2022 roku, będą miały wyświetlacz z otworem kamery. Oczekuje się, że 6,1-calowy iPhone 14 Pro i 6,7-calowy iPhone 14 Pro Max będą wyposażone w ulepszony wyświetlacz, który zlikwiduje wycięcie stosowane w obecnych modelach iPhone’a.

Wycięcie punktowe pozwoli Apple zapewnić większy obszar wyświetlania, pozostawiając miejsce na przedni aparat, i jest to projekt, z którego urządzenia z Androidem korzystają już od kilku lat. Jeśli Apple przejdzie na to rozwiązanie, cały system Face ID będzie musiał zostać przeniesiony pod wyświetlacz.

Dwa pozostałe iPhone’y, które będą mierzyły 6,1 i 6,7 cala, nadal będą miały wycięcie, a Apple ograniczy konstrukcję z otworem tylko do droższych iPhone’ów. Apple w 2022 roku zrezygnuje podobno z 5,4-calowego iPhone’a mini, a zamiast tego zamierza zaoferować cztery modele iPhone’a w rozmiarach 6,1 i 6,7 cala.

Elec twierdzi, że Apple będzie również zaopatrywać się w wyświetlacze LTPO OLED dla modeli iPhone 14 Pro, aby umożliwić utrzymanie częstotliwości odświeżania 120 Hz ProMotion, technologię wykorzystywaną już w modelach iPhone 13 Pro w tym roku. W modelach iPhone 13 Pro Apple używa paneli OLED od Samsunga, ale w 2022 roku Apple może pozyskać niektóre wyświetlacze od LG Display.

O wyświetlaczu z otworem pod kamerę mówiono już wiele razy, a znany analityk Apple, Ming-Chi Kuo, wielokrotnie powtarzał, że niektóre modele iPhone’a 14 Pro prawdopodobnie będą wyposażone w tę technologię.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx