piątek, 24 maja

Brytyjska firma leasingowa Vanarama podjęła próbę wyobrażenia sobie, jak mógłby wyglądać pierwszy samochód Apple.

Czerpiąc inspirację z iPhone’ów, MacBooków i innych produktów Apple i łącząc je ze złożonymi patentami Apple stworzyli koncepcyjny render 3D, który pokazuje wnętrze i zewnętrze samochodu.

vanamara-apple-car-concept3

Biorąc pod uwagę, że Apple nie mówi zbytnio o swoich planach dotyczących autonomicznego samochodu elektrycznego, koncepcja ta jest oczywiście całkowicie abstrakcyjna, choć Vanarama twierdzi, że oparła model SUV-a coupe na „prawdziwych patentach zgłoszonych przez Apple”.

vanamara-apple-car-concept1

Wśród patentów Apple wykorzystanych do renderów Vanaramy znalazły się w pełni obracające się siedzenia, przekształcające wnętrze w konfigurację salonu, oraz konstrukcja bez słupków, zapewniająca łatwy dostęp.

vanamara-apple-car-concept2

Inne obszary inspirowane patentami Apple to drzwi otwierające się symetrycznie, które „zapewniają większą elastyczność podczas poruszania się i załadunku pasażerów, z zaokrąglonymi oknami, które zwiększają przestrzeń nad głową podczas wsiadania”.

Elementy wnętrza, również oparte na patentach Apple, obejmują Siri wbudowaną w kolumnę kierownicy (opartą na patencie inteligentnego automatycznego asystenta) oraz bezproblemową, w pełni konfigurowalną deskę rozdzielczą i ekran nawigacyjny.

vanamara-apple-car-concept4

Dodatkowo stylistyczne ozdobniki są inspirowane produktami Apple, takimi jak chowane klamki drzwi, które przypominają przyciski iPhone’a, czy siateczkowa kratka inspirowana okrągłymi otworami wentylacyjnymi Maca Pro, wraz ze świecącym logo poprzednich generacji MacBooka. Matowe białe wykończenie to „popularny schemat kolorów od czasu premiery iPhone’a 4 w 2010 roku”.

Patenty nie gwarantują, że Apple zbuduje Apple Car, ale dostarczają dowodów na to, że firma prowadzi badania nad rozwojem pojazdów, a wiele pojawiających się raportów sugeruje, że faktycznie tak się dzieje.

W zeszłym miesiącu Bloomberg poinformował, że Apple rozpoczyna prace nad swoim samochodem i dąży do stworzenia w pełni autonomicznego pojazdu. Mówi się, że Apple chce zaprojektować samochód bez kierownicy lub pedałów, z wnętrzem, które ma na celu jazdę bez użycia rąk. Apple wciąż dyskutuje o włączeniu kierownicy, co może być wymagane, aby użytkownik mógł przejąć kontrolę w sytuacji awaryjnej.

Bloomberg poinformował również, że Apple rozważał projekt podobny do Lifestyle Vehicle firmy Canoo, w którym pasażerowie siedzą po bokach pojazdu, zwróceni do siebie twarzami.

Mówi się, że Apple zamierza wprowadzić na rynek swój autonomiczny samochód za cztery lata, co oznaczałoby debiut około 2025 roku. To, czy Apple będzie w stanie osiągnąć ten cel, będzie zależeć od tego, czy Apple zdoła opracować w pełni autonomiczny system.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx