piątek, 12 kwietnia

Apple planuje aktualizację oprogramowania, która doda obsługę wielu wyświetlaczy do 14-calowego modelu MacBook Pro M3, potwierdził 9to5Mac.

Wprowadzone wczoraj modele MacBooka Air M3 obsługują maksymalnie dwa zewnętrzne wyświetlacze 5K, gdy są używane z zamkniętą pokrywą, a jest to funkcja, która nie jest obecnie dostępna w 14-calowym MacBooku Pro z tym samym czipem M3.

Ponieważ oba komputery korzystają z tego samego czipa M3, nie było jasne, dlaczego MacBook Air ma tę funkcję, a MacBook Pro nie, ale jest to problem, który Apple planuje naprawić. W najbliższej przyszłości aktualizacja oprogramowania doda do 14-calowego MacBooka Pro M3 opcję umożliwiającą obsługę dwóch zewnętrznych wyświetlaczy przy zamkniętej pokrywie.

Zarówno MacBook Air M3 jak i MacBook Pro M3 oferują obsługę jednego zewnętrznego wyświetlacza o rozdzielczości do 6K przy 60 Hz, gdy pokrywa jest otwarta, a dzięki aktualizacji MacBooki Pro M3 będą mogły także zasilać dwa zewnętrzne wyświetlacze 5K o rozdzielczości do 60 Hz. Jest to odpowiednik monitora Studio Display, więc użytkownicy mogą spodziewać się możliwości uruchomienia dwóch wyświetlaczy Apple 5K z zamkniętą pokrywą.

Wyższe modele MacBooka Pro z M3 Pro i M3 Max obsługują już wiele wyświetlaczy, więc ta zmiana dotyczy tylko 14-calowego MacBooka Pro z czipem M3.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx