czwartek, 11 kwietnia

OpenAI ogłosił nową funkcję „Czytaj na głos” w swojej oficjalnej aplikacji ChatGPT na iPhone’a i iPada, która umożliwia odczytywanie odpowiedzi przez bota na głos w jednej z pięciu opcji głosowych.

Po otrzymaniu odpowiedzi tekstowej chatbota, a następnie dotknięciu i przytrzymanie jej pojawia się teraz opcja w menu rozwijalnym „Read Aloud” („Czytaj na głos”). Możesz także odtwarzać, wstrzymywać lub przewijać odczyt. Ta funkcja, która jest również dostępna w internetowej wersji ChatGPT, dodaje kolejną warstwę interakcji głosowej i opiera się na istniejącej funkcji czatu głosowego, która daje użytkownikom możliwość rozmawiania z botem czatu zamiast pisania.

Czytaj na głos może mówić w 37 językach i automatycznie wykrywać język czytanego tekstu. OpenAI twierdzi, że ta funkcja powinna zwiększyć dostępność dla użytkowników z wadami wzroku lub trudnościami w czytaniu, takimi jak dysleksja. Ma również nadzieję, że „Czytaj na głos” poprawi zaangażowanie poprzez personalizację interakcji, a jednocześnie będzie wspierać naukę języków.

Jak większość ludzi już wie, ChatGPT to chatbot oparty na sztucznej inteligencji, który wykorzystuje generatywną sztuczną inteligencję do odpowiadania na pytania i udzielania porad na różne tematy. Historia jest synchronizowana na różnych urządzeniach, dzięki czemu możesz zobaczyć swoje interakcje ChatGPT zarówno w Internecie, jak i na urządzeniach z systemem iOS, a także integruje system rozpoznawania mowy Whisper.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx