niedziela, 21 kwietnia

Jeśli często korzystacie z monitorów zewnętrznych, warto zauważyć, że ogłoszone właśnie modele MacBooka Air M3 firmy Apple obsługują dwa wyświetlacze zewnętrzne – o jeden więcej niż 14-calowy MacBook Pro z tym samym czipem M3.

Wprowadzone na rynek w październiku ubiegłego roku 14-calowe MacBooki Pro z czipem M3 obsługują jednocześnie jeden zewnętrzny wyświetlacz o rozdzielczości do 6K przy 60 Hz.

Natomiast zarówno 13- jak i 15-calowy MacBook Air z czipem M3 obsługuje jeden zewnętrzny wyświetlacz o rozdzielczości do 6K przy 60 Hz i dwa zewnętrzne wyświetlacze o rozdzielczości do 5K przy 60 Hz przy zamkniętej pokrywie laptopa,.

Biorąc pod uwagę, że komputery korzystają z identycznych czipów, możliwe, że dodatkowa obsługa zewnętrznych wyświetlaczy w MacBooku Air została wprowadzona na poziomie oprogramowania. Jeśli tak, wydaje się, że nie ma powodu, aby nie można było go dodać do MacBooka Pro M3 w przyszłej aktualizacji oprogramowania. Może to jednak dotyczyć również zmiany sprzętowej, ale odpowiedź na to pytanie poznamy wtedy, gdy nowe urządzenie zostanie rozebrane na części.

Ceny nowych MacBooków Air z procesorem M3 zaczynają się od 5999 złotych i można je zamówić w przedsprzedaży na stronie Apple, a do oficjalnej sprzedaży trafią w piątek 8 marca. Cena 14-calowego MacBooka Pro z czipem M3 jest dostępny w cenie od 8999 złotych.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx