sobota, 20 kwietnia

Od kilku ostatnich lat Apple pracował nad stworzeniem własnego chipu modemu 5G, aby uniezależnić się od Qualcomm jako dostawcy, ale według analityka Apple, Ming-Chi Kuo, wysiłki Apple „mogły się nie powieść”.

Kuo mówi, że jego „najnowsze badania” sugerują, że rozwój chipa utknął w martwym punkcie, co oznacza, że Qualcomm pozostanie wyłącznym dostawcą chipów 5G dla modeli iPhone’a w 2023 roku. Wcześniej Kuo uważał, że iPhone’y w 2023 będą używać chipów modemowych zaprojektowanych wewnętrznie, a nie chipów Qualcomm.

Oczekuje się, że Qualcomm będzie teraz dostarczać 100 procent chipów do iPhonów w 2023 roku, a nie tylko 20 procent. Kuo spodziewa się, że Apple będzie nadal opracowywać własne chipy 5G, ale ukończenie prac i satysfakcjonujące wykorzystanie ich w iPhone’ach i innych urządzeniach zajmie więcej czasu.

Nie jest jasne, dlaczego Apple nie będzie w stanie przygotować swoich chipów modemowych na czas premiery iPhone’a w 2023 roku, ale firma od lat dąży do odejścia od Qualcomma. Apple toczył przedłużającą się walkę prawną z Qualcommem i planował użyć chipów Intela 5G w iPhone’ach w 2020 roku, ale ostatecznie nie było to możliwe, ponieważ Intel nie był w stanie wyprodukować chipów 5G spełniających standardy Apple.

Apple zakończył swój proces sądowy z Qualcommem w 2019 roku i od tego czasu używa modemów Qualcomm 5G w liniach iPhone’a i iPada. Od tego też momentu Apple opracowuje własny chip modemowy, a nawet kupił biznes chipów modemowych Intela, aby uzyskać przewagę, a plotki sugerowały, że Apple jest na dobrej drodze do wprowadzenia ich na rynek w 2023 roku. W zeszłym roku Qualcomm powiedział nawet, że spodziewa się dostarczyć zaledwie 20 procent chipów modemów używanych w iPhone’ach w 2023 roku, ale wygląda na to, że Qualcomm może produkować chipy dla Apple przez co najmniej kolejne dwie generacje iPhone’ów.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx