wtorek, 20 lutego

Apple planuje zastosować własny, chip pasma podstawowego 5G począwszy od iPhone’ów w 2023 roku, co oznacza, że nie będzie już musiał polegać na Qualcomm w zakresie dostarczania modemów komórkowych dla iPhone’ów 5G poinformował analityk Apple Ming-Chi Kuo w najnowszej notatce dla inwestorów.

Apple obecnie polega na Qualcomm w swoich modemach iPhone’a 5G i oczekuje się, że będzie nadal bazować na tym producencie, dopóki nie przejdzie na swój własny chip. Kiedy to nastąpi, Qualcomm będzie zmuszony wejść na nowe rynki, aby zrekompensować utratę zamówień od Apple.

W marcu analitycy Barclays również poinformowali, że Apple wprowadzi własny specjalnie zaprojektowany modem 5G, począwszy od iPhone’a w 2023 roku. Prace nad własnym modemem 5G Apple rozpoczęły się podobno na początku 2020 roku.

Można oczekiwać, że modemy zaprojektowane przez Apple będą oferować większe prędkości, mniejsze opóźnienia a to pewnie tylko podstawowe i nie wszystkie korzyści w porównaniu z modemami Qualcomm lub Intel, które zasilały iPhone’y wcześniejszej generacji.

W 2019 roku Apple kupił większość biznesu związanego z modemami smartfonów Intela, co pomogło w rozwoju własnego modemu wewnętrznego Apple. Apple powiedział wtedy, że zakup „pomoże przyspieszyć rozwój przyszłych produktów i pozwoli Apple na dalsze zróżnicowanie postępów”.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx