poniedziałek, 17 czerwca

Zgodnie z wcześniejszymi plotkami, Apple ogłosił dziś, że podpisał umowę z Intelem i kupi od niego część biznesu związanego z mobilnymi modemami do smartfonów.

Około 2200 pracowników Intela dołączy do Apple, a Apple przejmie również powiązaną z Intelem własność intelektualną, sprzęt i leasing w transakcji o wartości 1 miliarda dolarów. Tą kwotą firma pieczętuje drugie największe przejęcie po firmie Beats.

W połączeniu z istniejącymi patentami firmy Apple na technologię bezprzewodową przejęcie Intela da Apple ponad 17 000 patentów na technologię bezprzewodową, począwszy od „protokołów standardów komórkowych po architekturę i działanie modemu”. Apple twierdzi, że Intel będzie nadal rozwijać modemy dla aplikacji innych niż smartfony, takich jak komputery osobiste, urządzenia internetowe i pojazdy autonomiczne.

Johny Srouji, wiceprezes Apple ds. Technologii sprzętowych, powiedział, że Apple jest podekscytowany zdobyciem nowych inżynierów z doświadczeniem w zakresie rozwoju modemów, a zespół Intela dołączy do grupy technologii komórkowych Apple.

Przejęcie, jak mówi Srouji, pozwoli Apple przyspieszyć rozwój przyszłych produktów, które prawdopodobnie obejmują zaprojektowany przez Apple chip modemu, nad którym firma wciąż pracuje. Aby zmniejszyć zależność od Qualcomm i innych dostawców chipów modemowych, Apple pracuje nad stworzeniem własnego układu modemowego. Technologia ta nie będzie gotowa przez kolejne kilka lat, ale nabycie modemu chipowego Intela pozwoli firmie Apple znacznie przyspieszyć rozwój chipów modemu.

Dyrektor generalny Intela, Bob Swan, powiedział, że sprzedaż części Intela w zakresie chipów do smartfonów pozwoli firmie Intel na przeniesienie wysiłków z 5G na inne obszary.

Apple planował wykorzystać chipy Intel 5G w swoich iPhone’ach w 2020 roku ze względu na legalną walkę z Qualcomm, ale plotki sugerowały, że Intel nie był w stanie dotrzymać terminów projektowych, pogarszając relacje między obiema firmami. Apple nawiązał współpracę z Qualcomm i teraz będzie korzystać z chipów 5G Qualcomm w swoich iPhone’ach na rok 2020.

Firma Apple zawarła umowę z Qualcomm na chipy również dla przyszłych urządzeń i prawdopodobnie będzie polegać na Qualcomm, dopóki jej własne chipy modemowe nie będą gotowe.

Apple twierdzi, że spodziewa się, że zakup chipów firmy Intel do smartfonów zostanie zakończony w czwartym kwartale 2019 roku pod warunkiem uzyskania zgody organów regulacyjnych i innych zwyczajowych warunków.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx