środa, 24 lipca

Apple anuluje lub przełoży masową produkcję planowanego na 2024 rok iPhone’a SE 4 twierdzi analityk Apple Ming-Chi Kuo w serii tweetów. Kuo informuje, że jego zdaniem Apple opóźni lub nawet porzuci rozwój urządzenia ze względu na konsekwentnie niższe niż oczekiwał dostawy smartfonów ze średniej i niższej półki takich jak iPhone SE 3, iPhone 13 mini i iPhone 14 Plus.

Kuo informuje również, że projekt pełnoekranowy, który Apple szykuje dla „iPhone’a SE 4”, będzie wymagał wyższych kosztów jak i wyższych cen sprzedaży, co może zmusić Apple do „ponownego rozważenia pozycjonowania produktu i zwrotu z inwestycji”. Zmniejszenie kosztów rozwoju niepotrzebnych produktów pomogłoby również Apple stawić czoła „wyzwaniom globalnej recesji gospodarczej w 2023 roku”.

Wiele plotek sugerowało, że Apple pracuje nad nową wersją iPhone’a SE, którego premiera miała nastąpić w 2024 roku. Apple opracowuje urządzenie, które mogłoby wyglądać podobnie do iPhone’a XR, z konstrukcją obejmującą cały wyświetlacz eliminując przycisk Home z Touch ID i wprowadzając zamiast tego  Face ID lub przycisk zasilania z Touch ID.

Plotki wskazywały, że ‌iPhone SE‌ 4 może mieć 6,1-calowy wyświetlacz LCD lub OLED wraz z wycięciem u góry, podobnie jak obecne modele ‌iPhone’a 14‌. Plany Apple dotyczące „iPhone SE” 4 nie zostały sfinalizowane, a na początku tego roku analityk Apple, Ross Young, powiedział, że Apple nie zdecydował się na wyświetlacz OLED lub LCD dla tego urządzenia.

Apple zakończył produkcję 5,4-calowych iPhonów po słabej sprzedaży modeli iPhone 12 mini i iPhone 13 mini, a plotki wskazywały również, że tańszy ‌iPhone 14‌ Plus odnotował sprzedaż niższą niż oczekiwano. Z tego powodu Apple może skupić się na swoich flagowych iPhonach w 2023 i 2024 roku, wycofując się z rozwoju linii iPhone SE lub przechodząc na tańsze komponenty, które pozwolą na niższą cenę niż planowane zmiany projektowe.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx