czwartek, 21 września

Według nowego raportu Nikkei Asia, Apple planuje po raz pierwszy rozpocząć produkcję MacBooków w Wietnamie już w przyszłym roku.

Powołując się na źródła poinformowane w tej sprawie, raport mówi, że Apple nakłonił Foxconn do rozpoczęcia produkcji MacBooków w tym kraju już w okolicach maja.

Tajwański Foxconn otrzymał w styczniu 2021 roku licencję na budowę fabryki w Wietnamie o wartości 270 milionów dolarów, przeznaczonej do produkcji MacBooków i iPadów.

Nowa fabryka, opracowana przez Fukang Technology, będzie zlokalizowana w północno-wietnamskiej prowincji Bac Giang. Przewiduje się, że po ukończeniu lokalizacja będzie w stanie produkować osiem milionów laptopów i tabletów rocznie.

Apple pracuje nad rozszerzeniem zakładów produkcyjnych poza Chinami dla wszystkich głównych linii produktów, aby zdywersyfikować swój łańcuch dostaw, a Wietnam stał się jego głównym celem.

Przeniesienie produkcji MacBooka zajęło więcej czasu ze względu na złożony łańcuch dostaw. Oprócz przeniesienia produkcji Apple Watch i MacBooka do Wietnamu, Apple ma również potencjalnie przenieść produkcję HomePoda do tego kraju.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx