czwartek, 23 maja

Niecały tydzień po premierze iPhone’a 14 Plus pojawił się kolejny raport o niespodziewanie niskiej sprzedaży iPhone’a 14 i iPhone’a 14 Plus sugerujący, że Apple może aktywnie zmniejszać zapasy i zamówienia komponentów do tych urządzeń już w tym miesiącu.

Według płatnego raportu DigiTimes sprzedaż iPhone’a 14 i iPhone’a 14 Plus jest znacznie przyćmiona przez „entuzjastyczną” reakcję na iPhone’a 14 Pro i iPhone’a 14 Pro‌ Max. Źródła rozmawiające z DigiTimes twierdzą, że pomimo różnic w wynikach sprzedaży między modelami iPhone’a Pro i zwykłymi w tym roku, całkowita sprzedaż modeli iPhone’a 14 będzie prawdopodobnie mniej więcej taka sama jak w przypadku linii iPhone’a 13 w drugiej połowie 2021 roku.

Jeśli sprzedaż iPhone’ów 14 i iPhone’ów 14 Plus w najbliższym czasie utrzyma się na niskim poziomie, Apple podobno może zmniejszyć zamówienia na części do produkcji tych urządzeń w drugiej połowie października. Jeśli Apple zmniejszy zamówienia bardziej agresywnie niż oczekiwano, całkowita liczba wysyłek telefonów iPhone 14 do końca roku może nawet spaść w porównaniu z serią iPhone 13 w tym samym przedziale czasowym zeszłego roku. Badania wskazują, że Apple spodziewał się wyprodukować około 90 milionów nowych iPhone’ów w drugiej połowie 2022 roku, ale może to spaść do 80 milionów sztuk z powodu „powolnego popytu”.

Informacje te pokrywają się z kilkoma innymi raportami, które sugerowały, że iPhone 14 i iPhone 14 Plus nie spełniły oczekiwań sprzedażowych Apple. Krótko po premierze, analityk Apple, Ming-Chi Kuo, powiedział, że popyt na oba urządzenia jest „słaby”, z gorszymi wynikami przedsprzedaży niż iPhone SE trzeciej generacji i iPhone 13 mini. Posunął się nawet do stwierdzenia, że ​​„strategia segmentacji produktów Apple dla standardowych modeli zawiodła w tym roku” i uważa się, że Apple odłożył plany zwiększenia produkcji tych dwóch urządzeń. Analityk ds. wyświetlaczy Ross Young twierdzi, że zamówienia paneli dla iPhone’a 14 spadły o 38 procent w porównaniu z iPhonem 13 w tym samym czasie w zeszłym roku, podczas gdy na rynku odsprzedaży iPhone 14 i iPhone 14 Plus tracą na wartości dwa razy szybciej niż iPhone 13 mini i ‌iPhone 13‌ w zeszłym roku.

Z drugiej strony, iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max podobno nadal cieszą się dużym zainteresowaniem. Uważa się, że Apple przesunął produkcję z modeli podstawowych na większą liczbę urządzeń iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max, o czym świadczą zwiększone dostawy komponentów.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx