środa, 24 lipca

Według najnowszego raportu The Elec, Samsung priorytetowo traktuje rozwój wyświetlaczy OLED, które Apple planuje wykorzystać w nadchodzących modelach iPada.

Zgodnie z raportem Samsung nadał priorytet opracowaniu określonego typu wyświetlacza, który wykorzystuje dwuwarstwowe tandemowe panele OLED, co Apple planuje wykorzystać w przyszłych modelach iPada i komputerów Mac. Priorytetowe traktowanie tego typu wyświetlaczy oznacza, że południowokoreański gigant technologiczny będzie mniej koncentrował się na opracowywaniu pełnowymiarowych wyświetlaczy OLED, które wykorzystują tylko jedną warstwę OLED.

Samsung jest głównym dostawcą wyświetlaczy dla Apple i od 2017 roku zaopatruje firmę w wyświetlacze OLED do wyższych modeli iPhonów. Inne produkty, takie jak iPhone SE, Mac i iPad, nadal wykorzystują wyświetlacze LCD a w wybranych produktach technologię mini-LED.

Według wiarygodnego analityka wyświetlaczy Rossa Younga oczekuje się, że Apple wypuści pierwszego iPada Pro OLED w 2024 roku w rozmiarach 11-calowym i 12,9-calowym. Również w 2024 roku Apple podobno wprowadzi technologię wyświetlania OLED do komputerów Mac w 13-calowym MacBooku Air.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx