czwartek, 11 sierpnia

test upadku iPhone 6

Wraz z premierą iPhone’a 6 i iPhone’a 6 Plus, które oficjalnie pojawiły się dziś w sprzedaży w kilku krajach, wiele firm rozpoczęło wykonywanie testów i benchmarków urządzenia. Niektóre z nich okazały się całkiem przypadkowe, ale jak widać emocje z nabycia nowego urządzenia były zbyt wielkie.

Jeden z pierwszych Klientów australijskiego Apple Store, który z radością opuszczał sklep był tak przejęty tym faktem, że w wywiadzie z telewizyjną prezenterką upuścił nieopacznie wypuścił telefon z pudełka. Sprzęt przeżył, ale użytkownik zdecydowanie nie był pocieszony swoją przygodą.

https://www.youtube.com/watch?v=RjRCY_vJt9k

Nieco mniej przypadkowych testów upadku iPhone’a dokonał serwis PhoneBuff, który zdobył oba urządzenia i rozpoczął próby upuszczania go na każdą ze stron jak i na boki urządzenia.

IPhone 6 przetrwał upadek na bok i na tył, ale bez zbędnego zdziwienia nie przetrwał próby upadku na ekran. Model 6 Plus doznał uszkodzeń nawet przy upadku na bok, jednak o wiele bardziej ucierpiał po upadku na ekran.

Na podstawie tego jednego badania można wyciągnąć wniosek, że telefony gorzej znoszą upadek od iPhone’a 5, który został opisany jako „bardzo wytrzymały” i przeżył podobne upadki w takich testach. Nie mniej bez bardziej dokładnych testów, trudno jest wyciągnąć ostateczne wnioski. Trudno jest się także dziwić, że większa powierzchnia ekranu jest bardziej narażona na rozbicie.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marcin
Marcin
7 lat temu

Teraz APPLE oddało pole dla Microsoftu i tylko czekac jak wyda Windows Phone „first”
z nowym systemem WP10. Po noki odziedziczyli bardzo dobre podejście do projektowana sprzętu teraz tylko pytanie i czy je wykorzystają czy pójdą na tandetna masówkę.

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx