niedziela, 29 stycznia

iPhone 6 Plus

Wstępne zamówienia na iPhone’a 6 i 6 Plus pobiły poprzedni rekord Apple, a firma nadal stara się nadążyć za popytem. Wall Street Journal donosi, że główny dostawca Apple Foxconn nadal zatrudnia coraz więcej pracowników do montażu nowych modeli iPhone’a, ale mimo to, że wypuszczają obecnie ponad 500 tysięcy nowych telefonów dziennie, to 100 linii produkcyjnych działających przez całą dobę nie może dotrzymać zapotrzebowaniu.

„Pomimo tego, że wypuszczamy obecnie codziennie 140 000 iPhone’ów 6 Plus i 400 000 iPhone’ów 6 i najwyższą wydajność dzienną w historii, to jest to wciąż za mało, aby zaspokoić przedsprzedaż.”

Foxconn zatrudnia ponad 200 000 pracowników w oddziale Zhengzhou, który jest zatrudniony przy tworzeniu nowych iPhone’ów i jest jedynym dostawcą iPhone’a 6 Plus. Stanowi też większość zespołu montującego mniejszego iPhone’a 6, ale ma trudności by jeszcze bardziej zwiększyć produkcję.

Pracownicy Foxconn potwierdzili również plotki o problemach produkcyjnych z iPhone’em 6 Plus i technologii in-cell, która pozwala na integrację czujników dotykowych w LCD. Pracownicy Foxconn twierdzą, że szybkość wytwarzania 5,5-calowych wyświetlaczy jest tylko około 50%-60%. Wytwarzanie ekranu 4,7-calowego jest skuteczna w 85%.

Oba nowe iPhone’y trafią do pierwszych sklepów w dniu 19 września, ale iPhone 6 Plus będzie trudniejszy do zdobycia w ciągu pierwszych kilku tygodni. Czas oczekiwania na zamówionego iPhone’a 6 w wielu krajach wynosi obecnie 7-10 dni, a iPhone’a 6 Plus przesunął się do 3-4 tygodni.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx