wtorek, 25 czerwca

Oczekuje się, że seria iPhone’ów 16 zyska dodatkowy przycisk pojemnościowy, zwany wewnętrznie „Capture Button”. Przycisk o nazwie kodowej „Project Nova” będzie prawdopodobnie jedną z głównych nowości iPhone’a 16, zakładając, że przejdzie wstępną fazę testów.

Przycisk przechwytywania znajduje się po tej samej stronie, co przycisk zasilania, tylko nieco niżej. Na razie nie wiadomo do czego może służyć. Oczekuje się, że przycisk „Capture Button” będzie przyciskiem pojemnościowym, a nie standardowym mechanicznym. Przyciski pojemnościowe, w przeciwieństwie do przycisków mechanicznych, nie poruszają się po naciśnięciu. Zamiast tego przycisk wykrywa nacisk i dotyk, zapewniając reakcję dotykową za pomocą silników haptycznych. Oczekuje się, że przyciski będą działać podobnie do przycisku Home w iPhonie SE, który naśladuje naciśnięcie fizycznego przycisku za pomocą wbudowanego mechanizmu Taptic Engine. Według naszych źródeł przyciski pojemnościowe będą miały funkcję czujnika siły. Czujniki siły wykrywają przyłożoną siłę i przekształcają wielkość siły na sygnały elektryczne

Na początku prac nad iPhonem 15 Pro Apple eksperymentował z przyciskami pojemnościowymi w iPhonie jednak projekt został anulowany. W przeciwieństwie do przycisku „Capture Button”, Apple testował pojemnościowe przyciski zasilania i głośności. Anulowanie tego pomysłu pozostawiło inżynierom Apple duże pole do popisu na ponowne zaprojektowanie przycisków pojemnościowych w serii ‌iPhone 16‌, tym razem z zupełnie nowym akcentem.

Oczekuje się, że oprócz nowego przycisku „Capture Button” linia iPhone’ów 16‌ zyska pojemnościowy przycisk czynności wprowadzony w iPhonie 15 Pro. Dotykowy przycisk czynności ma mieć konstrukcję podobną do przycisku przechwytywania, wykorzystując tensometry i silnik reluktancyjny, aby zapewnić niezbędne sprzężenie dotykowe.

Oprócz przycisku przechwytywania i ulepszonego przycisku czynności, podstawowy model iPhone’a 16 ma mieć przeprojektowane wybrzuszenie aparatu, z pionowym układem aparatów podobnym do iPhone’a 12. Modele Pro będą również miały większy rozmiar ekranu, z odpowiednio 6,1 i 6,7 cala do 6,3 i 6,9 cala.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx