poniedziałek, 22 kwietnia

Analityk Apple, Ming-Chi Kuo, poinformował we wtorek, że modele iPhone’a 15 Pro nie będą posiadać półprzewodnikowych przycisków, o których mówiło się wcześniej, z powodu „nierozwiązanych problemów technicznych przed masową produkcją”. Teraz oczekuje, że przyciski będą miały jednak „tradycyjny” wygląd.

O zmianie planów jako pierwsi poinformowali analitycy techniczni Jeff Pu i Shelly Chou. We wtorkowej notatce badawczej analitycy stwierdzili, że uważają, że półprzewodnikowe przyciski zostaną przesunięte do serii iPhone 16 w 2024 roku z powodu nieokreślonych „problemów projektowych”. W rezultacie powiedzieli, że modele iPhone’a 15 Pro nie będą wyposażone w dwa dodatkowe silniki Taptic, jak wcześniej przewidywano.

Dzięki półprzewodnikowej konstrukcji przyciski iPhone’a 15 Pro nie poruszałyby się po naciśnięciu. Zamiast tego dwa dodatkowe silniki Taptic wewnątrz iPhone’a zapewniałyby haptyczne sprzężenie zwrotne symulujące wrażenie ruchu, podobnie jak przycisk Home wprowadzony w iPhonie 7 i gładzik Force Touch w nowszych MacBookach.

Mówiło się również, że modele iPhone 15 Pro będą wyposażone w jeden przycisk głośności, a przełącznik wyciszenia stanie się wielofunkcyjnym przyciskiem Akcji, ale nie jest do końca jasne, czy te zmiany nadal będą wprowadzone. Apple może wprowadzić te zmiany za pomocą klikalnych przycisków, ale inną możliwością jest to, że Apple utrzyma dwa przyciski głośności i tradycyjny przełącznik wyciszenia do iPhone’a 16 Pro w przyszłym roku.

Oczekuje się, że Apple zaprezentuje iPhone’a 15 Pro na wrześniowej konferencji. Inne jego funkcje, o których się mówi się to tytanowa ramka, port USB-C, chip A17 Bionic, cieńsze ramki wokół wyświetlacza, szybsze Wi-Fi 6E, zwiększona pamięć RAM i nie tylko.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx